miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Rodzina Romów straciła dobytek. Ich dom spłonął doszczętnie, interweniowało 8 zastępów straży [Zdjęcia]

0 2 292

Wczoraj, 8 stycznia o godzinie 15.30 dwa zastępy z Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu oraz 6 zastępów OSP zadysponowane zostały do działań w Maszkowicach. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że palił się budynek mieszkalny jednorodzinny. W chwili dojazdu pierwszych zastępów straży budynek był cały objęty pożarem.

 

Czytaj również: Strzelał do drogowców – był pijany

 

Mieszkańcy opuścili budynek przed przybyciem straży. Trójka dzieci wraz z matką nie uskarżały się na żadne dolegliwości. Na miejsce zdarzenia przyjechała Policja oraz Pogotowie Energetyczne. Pogotowie Energetyczne odłączyło prąd od budynku mieszkalnego – informuje PSP Nowy Sącz.

 

Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu prądów wody w obronie na sąsiadujące budynki oraz w natarciu na palący się budynek. Po zlokalizowaniu pożaru dalsze działania straży polegały na rozebraniu drewnianej konstrukcji budynku mieszkalnego oraz sprawdzeniu pogorzeliska kamerą termowizyjną. Działania ratowniczo-gaśnicze trwały ponad półtorej godziny. Przyczyna pożaru jest nieustalona.

Źródło i fot.: KMP Nowy Sącz

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź