miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Rożnów: Jedna osoba zmarła, a dwie przebywają w szpitalu w wyniku zderzenia trzech samochodów [ZDJĘCIA]

0 967

W czwartek (11 października) ok. godz. 15:34 w miejscowości Rożnów w gminie Gródek nad Dunajcem doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych. W wyniku zaistniałego zdarzenia drogowego jedna osoba zmarła, a dwie zostały poszkodowane.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Na ul. Barskiej zderzyły się dwa pojazdy! Dwie osoby w szpitalu [ZDJĘCIA]

 

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że zderzeniu uległy trzy samochody osobowe marki Mercedes, Peugeot oraz VW. Samochodem VW i Mercedes podróżowali sami kierujący. Samochodem Peugeot podróżowały dwie osoby. Trzy osoby zostały poszkodowane, w tym pasażerka Peugeota, która była nieprzytomna, bez funkcji życiowych i była pod opieką załogi karetki Pogotowia Ratunkowego. Zanim na miejsce zdarzenia dotarła karetka Pogotowia Ratunkowego, pierwszej pomocy nieprzytomnej kobiecie udzielał będący świadkiem zdarzenia Naczelnik OSP Rożnów. Na miejsce dotarła karetka oraz prywatnym samochodem lekarz (tj. Prezes OSP Rożnów), którzy udzielali pomocy osobom poszkodowanym. Droga powiatowa zablokowana była całkowicie. Samochody Peugeot oraz VW znajdowały się na prawej części jezdni i pobocza, a samochód Mercedes około 50 metrów dalej, w kierunku Witowic, po lewej stronie jezdni i pobocza. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu klem akumulatorów w pojazdach. Lekarz stwierdził zgon osoby poszkodowanej (tj. 83-letniej kobiety). W celu zorganizowania objazdów zastępy OSP Gródek oraz Łososina Dolna skierowano na najbliższe skrzyżowania. Do szpitala zostały zabrane dwie osoby – kierujący samochodami Peugeot oraz VW. Na miejsce zdarzenia przybył biegły sądowy z zakresu ustalania przyczyn wypadków. W trakcie czynności dochodzeniowych prowadzonych przez Policję oraz biegłego, zastępy PSP oraz OSP Gródek powróciły do koszar. Dalsze działania pozostałych zastępów polegały na kierowaniu innych uczestników ruchu na objazd oraz oświetlenie terenu działań. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych samochody zostały zabrane przez przybyłe lawety. Rozlane płyny eksploatacyjne zasypano sorbentem – poinformował Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Działania na miejscu zdarzenia w Rożnowie prowadziły zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu, OSP Rożnów, OSP Gródek nad Dunajcem i OSP Łososina Dolna, a trwały one pięć godzin.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: KM PSP NS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź