miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Rytro: Zniszczyli tablice informacyjne, kiosk, kosz i reklamy! Zostali zatrzymani [ZDJĘCIA]

0 2 140

Trzech młodych mężczyzn pod wpływem alkoholu łamiąc, kopiąc i wyrywając z ziemi zniszczyło: tablice informacyjne, kosz, metalowy kiosk i reklamy znajdujące się przy szlaku, placu zabaw i przed sklepem w Rytrze. Tego samego dnia policjanci z Piwnicznej-Zdroju ustalili ich rysopisy oraz miejsce pobytu, a następnie zatrzymali sprawców.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Uszkodził latarnię, dwa drzewa, ławkę i kosz na śmieci! Policja szuka sprawcy [ZDJĘCIA]

 

– W niedzielę (19 sierpnia) nad ranem, policjanci z Komisariatu Policji w Piwnicznej-Zdroju otrzymali zgłoszenie, że w nocy w Rytrze ktoś zniszczył tablice reklamowe i metalowy kiosk do sprzedaży warzyw. Funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie o uszkodzeniu mienia, przesłuchali świadków i przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia. Podczas przeprowadzania oględzin do policjantów dotarła kolejna informacja, tym razem o zniszczeniu tablicy informacyjnej i kosza na śmieci, znajdujących się przed placem zabaw. Z tego względu po zakończeniu czynności przed sklepem w Rytrze, funkcjonariusze rozpoczęli kolejne przy placu zabaw – poinformowała asp. dr Iwona Grzebyk-Dulak, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Policjanci zabezpieczyli monitoring i ustalili rysopisy trzech mężczyzn podejrzewanych o te czyny. Równoległe działali operacyjnie i tym sposobem ustalili miejsce, w którym mogą przebywać. Dwóch mężczyzn w wieku 29 i 27 lat funkcjonariusze zatrzymali na terenie Rytra. Mężczyźni zostali osadzeni w policyjnych aresztach. Brakowało jeszcze trzeciego z mężczyzn, 23-latka, który, jak ustalili policjanci, może przebywać na szlaku i mieć zranioną nogę. W międzyczasie funkcjonariusze otrzymali informację od ratowników medycznych o agresywnym mężczyźnie z krwawiącą raną nogi. Tym samym po zaopatrzeniu medycznym w szpitalu mężczyzna trafił do aresztu, podobnie jak wcześniej jego dwóch kompanów.

– Po wytrzeźwieniu cała trójka została przesłuchana. Policjanci zebrali w tej sprawie obszerny materiał dowodowy i 20 sierpnia przedstawili mężczyznom zarzut uszkodzenia mienia. Sprawcy uszkodzili tablice reklamowe znajdujące się w pobliżu sklepu, rzucając nimi, kopiąc je i skacząc po nich. Swoją agresję skierowali także na metalowy kiosk. Następnie wyrwali z ziemi i połamali tablicę informacyjną znajdującą się przy placu zabaw i pogięli metalowy kosz na śmieci. Jak się okazało w tracie policyjnych czynności, na ich drodze pojawiła się też drewniana tablica usytuowana w pobliżu szlaku na Obłazy Ryterskie, którą też wyrwali z ziemi i połamali. Z uwagi na to, że sprawcy działali w krótkich odstępach czasu, z wykorzystaniem takiej samej sposobności, popełniając więcej przestępstw (art. 91 kk) zniszczenia mienia (art. 288 kk) grozi im nie 5, ale 7,5 roku pozbawienia wolności. Teraz o ich losie zadecyduje sąd – dodała asp. dr Iwona Grzebyk-Dulak.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: KMP NS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź