miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz: Nietrzeźwy kierowca tira w centrum miasta!

0 1 234

35-letni kierowca tira został zatrzymany przy ul. Długosza przez policjantów. Miał on w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Teraz grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Zaparkowali samochód pod sklepem! Policjanci znaleźli w nim amfetaminę

 

– W niedzielę (7 kwietnia) ok. godz. 21:00 oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu otrzymał zgłoszenie, że mężczyzna, który „zaparkował” ciągnik siodłowy z naczepą na prawym pasie jednokierunkowej ul. Długosza najprawdopodobniej kierował pod wpływem alkoholu. Mężczyzna chwiejnym krokiem chodził wokół pojazdu, który posiadał liczne otarcia i zarysowania. Po przyjeździe patroli Policji we wskazane miejsce okazało się, że od kierowcy tira wyczuwalna była woń alkoholu, a badanie wykazało, że mężczyzna ma w organizmie ponad 2 promile. 35-latek został zatrzymany – poinformowała Aneta Izworska z Zespołu ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Z racji tego, że zachodziło prawdopodobieństwo, że mężczyzna prowadził pod wpływem alkoholu, na miejscu pracowała także grupa operacyjno-procesowa. Z kolei funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego przeszukali pobliski teren, ale nie ujawnili innych pojazdów, które ewentualnie mógł uszkodzić kierowca tira poruszający się po centrum Nowego Sącza.

Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a pojazd trafił pod opiekę pracownika firmy transportowej. 35-latek został przewieziony do sądeckiej komendy, a następnie trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Mężczyzna usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości, za co zgodnie z art. 178a § 1 Kodeksu Karnego grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: Świętokrzyska Policja (zdjęcie ilustracyjne)

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź