miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz: Strażacy uratowali życie nieprzytomnemu 61-letniemu mężczyźnie!

0 771

W piątek (17 sierpnia) ok. godz. 10:17 na ul. Węgierskiej w Nowym Sączu strażacy konserwowali sprzęt na terenie garażu JRG2. Pracownik jednego z pobliskich zakładów poinformował, że w obiekcie znajduje się nieprzytomny mężczyzna. Ratownicy pospieszyli z pomocą, przeprowadzając resuscytację krążeniowo-oddechową, a także defibrylację.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Uszkodził latarnię, dwa drzewa, ławkę i kosz na śmieci! Policja szuka sprawcy [ZDJĘCIA]

 

– Pracownik zakładu zwrócił się z prośbą o pomoc do strażaków. Poinformował, że na terenie zakładu leży nieprzytomny mężczyzna (61 lat). Czterech ratowników wraz z plecakiem R1 udało się we wskazane przez pracownika miejsce. Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że leżący mężczyzna był nieprzytomny i niereagujący na polecenia, bez wyczuwalnego oddechu i tętna na tętnicy szyjnej oraz promieniowej. Strażacy przystąpili do wykonywania resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Po przybyciu reszty zastępu, natychmiast podpięto defibrylator, który przeprowadził analizę, a następnie defibrylację. Po defibrylacji wznowiono resuscytację krążeniowo-oddechową. Na miejsce przybyła załoga karetki Pogotowia Ratunkowego, której przekazano mężczyznę. Po przywróceniu oddechu, nieprzytomny mężczyzna został przetransportowany do szpitala w Nowym Sączu – poinformował Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Strażacy odebrali podziękowania od ratownika medycznego za profesjonalnie podjęte czynności, które doprowadziły do przywrócenia funkcji życiowych u mężczyzny. Brawo!

Opr.: Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik (archiwum – zdjęcie ilustracyjne)

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź