miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz: Zaparkowali samochód pod sklepem! Policjanci znaleźli w nim amfetaminę

0 1 098

Funkcjonariusze Referatu do Walki z Przestępczością Narkotykową i Wydziału Prewencji sądeckiej komendy zatrzymali pięciu mężczyzn, którzy zaparkowali samochód pod jednym ze sklepów w Nowym Sączu. W trakcie kontroli pojazdu policjanci znaleźli zwitki folii z białą substancją, ale żaden z zatrzymanych nie przyznał się do nich.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Na Zygmuntowskiej zderzyły się samochody! Kierowca poszkodowany [ZDJĘCIA]

 

– Trzech nowosądeczan oraz dwóch mieszkańców Katowic trafiło do komendy. Tam, po przebadaniu testerem okazało się, że ujawnioną substancją jest amfetamina o wadze 283,68 grama, z której można wytworzyć 566 działek dilerskich o czarnorynkowej wartości ponad 22600 złotych. Wtedy też 30-letni katowiczanin przyznał, że narkotyki należą do niego. Następnego dnia mężczyzna usłyszał prokuratorskie zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających, za co zgodnie z treścią art. 62 ust. 2 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat. Wobec mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego i zakazu opuszczania kraju – poinformowała Aneta Izworska z Zespołu ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Funkcjonariusze nałożyli również na 30-latka mandat karny, ponieważ nie posiadał wymaganych uprawnień do kierowania pojazdami.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: KMP NS (zdjęcie ilustracyjne)

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź