miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Sądeccy policjanci uratowali życie starszemu mężczyźnie

0 1 158

Dwóch funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu ocaliło życie 66-letniemu mężczyźnie w Rytrze, dzięki szybkiej i sprawnej akcji ratunkowej. Do zdarzenia doszło w poniedziałek (21 maja) po godz. 10:00.

 

Czytaj również: Kolejny niewybuch pod Mostem Heleńskim? [ZDJĘCIA]

 

W poniedziałek (21 maja) policjanci sądeckiej drogówki, którzy pełnili służbę w Rytrze otrzymali zgłoszenie od opiekunki środowiskowej o zatrzymaniu funkcji życiowych jednego z podopiecznych. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzili, że mężczyzna nie oddycha. Po ułożeniu go na twardym podłożu i udrożnieniu dróg oddechowych przez funkcjonariuszy, starszy mężczyzna odzyskał przytomność. Po akcji poszkodowany został ułożony w pozycji bocznej ustalonej, a policjanci kontrolowali parametry życiowe do czasu przybycia wezwanej wcześniej kartki Pogotowia Ratunkowego.

– Gdyby nie szybka reakcja opiekunki środowiskowej i profesjonalna akcja ratunkowa prowadzona przez policjantów, a następnie ratowników medycznych, ta historia miałaby zupełnie inne, tragiczne zakończenie. Obaj policjanci, którzy uratowali życie mężczyzny, nie uważają się jednak za bohaterów, twierdząc, że ratowanie życia i zdrowia ludzkiego wpisane jest w ich służbę – poinformowała Iwona Grzebyk-Dulak, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, którzy uratowali życie starszemu człowiekowi to sierż. szt. Krzysztof Drożdż (16 lat służby) oraz sierż. Damian Piszczyński (4 lata służby).

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: KMP NS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź