miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Sądecczyzna: 35-letni „złomiarz” okradł domy na prawie 65 tysięcy złotych!

1 886

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu pod koniec stycznia zatrzymali mężczyznę, który pod pretekstem zbiórki złomu okradał domy na obszarze powiatu nowosądeckiego. 35-letni sprawca usłyszał kilka zarzutów, a za przestępczą działalność grozi mu do dziesięciu lat więzienia.

 

Czytaj również: 25-letni kurier z Sądecczyzny przywłaszczył sobie niemal 9 tysięcy złotych!

 

– Jakiś czas temu lokalne media „zelektryzowała” wiadomość o mężczyźnie, który okradał domy, wypytując wcześniej domowników o złom. Do budynków mieszkalnych wchodził bez pytania i jeżeli nikogo nie było w domu, „brał co wpadło mu w ręce”. Gdy kogoś go zastał, wejście bez zaproszenia tłumaczył zbiórką złomu. Najwięcej zgłoszeń o takich przypadkach policjanci otrzymali w listopadzie ubiegłego roku. Mimo, że do takich sytuacji dochodziło w większości na terenie powiatu, sprawę przejęli policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu sądeckiej komendy, którzy po pierwszym zgłoszeniu rozpoczęli pracę operacyjną. Ich wysiłki przyniosły efekty, ponieważ końcem stycznia 2019 roku przedstawili 35-letniemu sprawcy kilka zarzutów – poinformowała asp. dr Iwona Grzebyk-Dulak, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna okradał przede wszystkim domy znajdujące się na terenie gminy Chełmiec, choć okradł również dwa domy w Nowym Sączu. Wynosił z nich przede wszystkim elektronarzędzia oraz pieniądze, ale też sporą ilość złotej i srebrnej biżuterii, instrumenty muzyczne, kamerę i alkohol. Swoim przestępczym procederem naraził właścicieli tych przedmiotów na starty sięgające blisko 65 tysięcy złotych!

35-letni sprawca usłyszał od policjantów zarzuty kradzieży oraz kradzieży z włamaniem, za które to przestępstwa grozi mu do dziesięciu lat więzienia. Teraz o jego losie zadecyduje sąd.

– Z tej historii płynie również lekcja, by w trosce o swoje mienie, jak i swoje bezpieczeństwo, po wejściu do mieszkania zamykać za sobą drzwi na klucz, tak by nikt obcy nie mógł wejść do budynku i okraść domowników, nawet w sytuacji, gdy przebywają w pomieszczeniu obok. Podobnie opuszczając mieszkanie choćby na przysłowiowy moment, należy zamykać drzwi na klucz. Pamiętajmy, że to złodziej obserwuje nas, a nie my jego, zatem widząc, że wychodzimy, wykorzysta kilka sekund naszej nieobecności i ukradnie to, co znajduje się najbliżej drzwi naszego mieszkania – dodała asp. dr Iwona Grzebyk-Dulak.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło: KMP NS
Fot.: KMP Gdynia (zdjęcie ilustracyjne)

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. Janusz pisze

    “Zdjęcie ilustracyjne” – tak od razu pomyślałem, bo krążyły pogłoski, że to byli złodzieje i nieco ciemniejszym kolorze skóry 😉

Zostaw odpowiedź