miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Sądecczyzna: Aż 306 interwencji strażaków! Wiatr uszkodził około 90 dachów [ZDJĘCIA]

0 910

W poniedziałek (11 marca) do późnych godzin wieczornych strażacy z jednostek PSP i OSP z powiatu nowosądeckiego usuwali skutki silnego wiatru. Zanotowano aż 306 interwencji, uszkodzonych zostało około 90 dachów (w tym 40 na budynkach mieszkalnych). Przy kościele w Leluchowie powalona została lipa, a jej gałęzie zniszczyły dach zakrystii.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Pięć osób w szpitalu po zderzeniu samochodów na Zygmuntowskiej! [ZDJĘCIA]

 

Spośród 306 interwencji podjętych przez strażaków na Sądecczyźnie główne uszkodzenia spowodowane silnym wiatrem, to: naderwane dachówki, papa i blacha na dachach, powalone lub zniszczone drzewa, gałęzie oraz banery. W sumie uszkodzonych zostało około 90 dachów (40 na budynkach mieszkalnych, natomiast reszta na budynkach gospodarczych).

– Po południu jeden zastęp z OSP Muszyna Folwark został zadysponowany do działań w Leluchowie. Po dotarciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że przy kościele powalona została lipa. Główny pień ominął obiekt sakralny, natomiast boczne gałęzie uszkodziły dach zakrystii na powierzchni około 5m2. Nikt nie został poszkodowany. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odcięciu głównego pnia lipy zabezpieczając pień przed uszkodzeniem budynku, usunięciu gałęzi z uszkodzonego dachu zakrystii oraz zabezpieczeniu uszkodzonego dachu przed czynnikami atmosferycznymi. Działania strażaków trwały dwie i pół godziny – poinformował Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: KM PSP NS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź