miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Sądecczyzna: Dwaj mężczyźni zatrzymani za posiadanie narkotyków i ostrej amunicji!

0 696

27-latek oraz 19-latek z terenu powiatu nowosądeckiego zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy sądeckiej Policji za posiadanie kokainy, metamfetaminy, marihuany oraz ostrej amunicji. Za popełnione przestępstwa grozi im kilka lat pozbawienia wolności.

 

Czytaj również: Gmina Chełmiec: Podlewali konopie nad Dunajcem! Wpadli w ręce Policji [ZDJĘCIA]

 

– Dwaj młodzi mężczyźni, którzy wieczorem (11 lipca) przemierzali Hondą teren gminy Chełmiec w kierunku Łącka, zwrócili uwagę policyjnych wywiadowców z Nowego Sącza. Funkcjonariusze przez jakiś czas jechali za nimi, po czym zatrzymali pojazd do kontroli w Świniarsku. Następnie przy 27-letnim kierowcy samochodu marki Honda funkcjonariusze znaleźli osiemnaście woreczków z białym proszkiem, który po przebadaniu okazał się metamfetaminą. Kolejnych pięć takich woreczków strunowych oraz zawiniątka z folii aluminiowej z białym proszkiem policjanci znaleźli jeszcze w opakowaniu po papierosach, w popielniczce, w podłokietniku i w wielu innych schowkach, które mężczyźni przeznaczyli do ukrycia narkotyków. Łącznie w samochodzie funkcjonariusze zabezpieczyli 24 gramy metamfetaminy i 4 gramy kokainy, które w części należały do 19-letniego pasażera pojazdu. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do sądeckiej jednostki – poinformowała Iwona Grzebyk-Dulak, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Następnego dnia, wywiadowcy wspólnie z funkcjonariuszami z komórki do zwalczania przestępczości narkotykowej sądeckiej Policji przeszukali mieszkania i budynki gospodarcze, użytkowane przez zatrzymanych. W mieszkaniu 19-latka nic nie znaleziono, natomiast w przypadku 27-latka zabezpieczono znaczne ilości narkotyków, a dokładnie ponad 172 gramy marihuany oraz dwanaście sztuk ostrej amunicji, którą posiadał nielegalnie.

Obaj mieszkańcy Sądecczyzny usłyszeli konkretne zarzuty. Jeden posiadania kokainy i metamfetaminy, a drugi dotyczący posiadania metamfetaminy oraz znacznych ilości marihuany i ostrej amunicji. 19-latkowi grozi do trzech lat pozbawienia wolności, natomiast 27-latek za kratami może spędzić nawet dziesięć lat.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: KMP NS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź