miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Sądecczyzna: Jeden uprawiał konopie indyjskie, drugi posiadał amfetaminę [ZDJĘCIA]

0 1 062

Kilka dni temu policjanci z Krynicy-Zdroju oraz z Nowego Sącza zatrzymali dwóch mężczyzn za nielegalne posiadanie narkotyków. 27-latek miał przy sobie amfetaminę, natomiast 23-latek uprawiał konopie indyjskie. Grozi im do trzech lat więzienia.

 

Czytaj również: Krynica-Zdrój: Marihuana ukryta w bieliźnie oraz skradziona biżuteria i pieniądze

 

– W miniony sobotni wieczór (16 czerwca), pewien mężczyzna spożywał alkohol w rejonie zbocza Góry Parkowej w Krynicy-Zdroju. Nie był to dla niego udany relaks weekendowy, gdyż wykroczenie nie uszło uwadze policjantów patrolujących teren. Gdy funkcjonariusze podeszli do mężczyzny, ten usiłował włożyć coś do kieszeni spodni, nerwowo się przy tym zachowując. Podejrzenia krynickich policjantów okazały się słuszne – mężczyzna oprócz alkoholu, miał przy sobie jeszcze narkotyki, a dokładnie amfetaminę. W związku z tym, na drugi dzień usłyszał zarzut posiadania środków odurzających, za co grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności. Natomiast za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym 27-latek poniósł konsekwencje w postaci mandatu karnego – poinformowała Iwona Grzebyk-Dulak, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Kilka dni temu policjanci z Nowego Sącza zatrzymali 23-letniego mężczyznę, który uprawiał na swojej plantacji osiem krzewów konopi indyjskich. Funkcjonariusze z Referatu do walki z Przestępczością Narkotykową sądeckiej Policji zabezpieczyli marihuanę znalezioną przy masywie leśnym, nieopodal ul. Podgórskiej w Nowym Sączu, a także odżywkę – symulator wzrostu roślin. Na komendzie młody mężczyzna usłyszał zarzut uprawiania konopi, a za popełnione przestępstwo grozi mu nawet do trzech lat pozbawienia wolności.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: KMP NS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź