miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Sądecczyzna: Pierwsze pożary traw [Zdjęcia]

0 281

Jak co roku na wiosnę także i w naszym regionie Straż Pożarna miała już pierwsze wyjazdy do gaszenia pożarów trawy. Ich przyczyną jest najczęściej wiosenny zwyczaj wypalania suchych traw, który może skończyć się tragicznie. – Takie działanie jest zabronione i karane – przypominają strażacy.

 

Czytaj również: Zapalił się autobus wiozący pasażerów [Zdjęcia]

 

W związku z nadejściem wiosny oraz ze słoneczną pogodą na Sądecczyźnie strażacy gasili pierwsze w tym sezonie pożary traw. – Pogoda sprzyjała podpalaczom suchych traw. W niedzielę 11 marca odnotowano 6 pożarów, a w poniedziałek 12 marca 2 pożary – informuje rzecznik prasowy Komedy Miejskiej PSP w Nowym Sączu.

– 12 marca około godziny 13.32 zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu zadysponowane zostały do gaszenia pożaru suchej trawy przy ulicy Ogrodowej w Nowym Sączu. Po przybyciu na miejsce stwierdzono, iż pożar miał miejsce po drugiej stronie rzeki Dunajec. Zastęp udał się do miejscowości Mała Wieś na ul. Żwirową. Dodatkowo zadysponowano zastępy OSP Niskowa oraz OSP Podrzecze. Po dotarciu na miejsce pożaru stwierdzono, że paliło się około 0,5 ha suchej trawy oraz siedem drzew (wierzba) znajdujących się na terenie pożaru. Pożar rozprzestrzeniał się na pozostałą część nieużytków – wyjaśnia rzecznik.

– Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ugaszeniu palącej się trawy za pomocą tłumic oraz podaniu jednego prądu wody na palące się drzewa. Ze względu na duże uszkodzenia (nadpalenie pnia) jednego z drzew, usunięto go za pomocą pilarki do drewna. Na tym działania zakończono – dodaje rzecznik i zaznacza, że działania 3 zastępów oraz 14 strażaków trwały ponad półtorej godziny.

Wykaz miejsc, gdzie w dniach 11-12 marca paliły się trawy:
-Nowy Sącz ul. Łącznik,
-Barcice,
-Sucha Struga,
-Barcice,
-Popowice,
-Rytro,
-Mała Wieś ul Żwirowa,
-Barcice.

Poniżej zdjęcia z pożaru w Małej Wsi:

 

 

Opr. MK
Źródło i fot.: KM PSP NS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.