miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Sądecczyzna: Samochód potrącił 13-letnią rowerzystkę! [ZDJĘCIA, WIDEO]

0 1 301

Wczoraj (21 czerwca), w miejscowości Łęka w gminie Korzenna doszło do wypadku z udziałem samochodu osobowego, który potrącił 13-latkę jadącą na rowerze. Dziewczynka trafiła do szpitala podobnie jak kierowca osobówki, który w trakcie policyjnych czynności zgłosił dolegliwości.

 

Czytaj również: Żegiestów: Bus potrącił 6-letnie dziecko na rowerze. Poszkodowane trafiło do szpitala

 

Citroenem Xsarą podróżowały dwie osoby. Pojazd po zderzeniu z rowerem zjechał z drogi i wpadł do rowu. – Po dotarciu na miejsce rannej rowerzystce była już udzielana pomoc przez zastęp Państwowej Straży Pożarnej z Nowego Sącza. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca wypadku oraz kierowaniu ruchem – informują strażacy z OSP Siedlce, uczestniczący w akcji ratunkowej.

 

 

– Poszkodowana rowerzystka doznała ogólnych potłuczeń ciała i znajdowała się na poboczu drogi. Po udzieleniu jej pomocy została przewieziona do szpitala przez zespół Ratownictwa Medycznego. W trakcie czynności, mężczyzna kierujący osobówką zgłosił dolegliwości. Zadysponowano zatem drugi ambulans, który przewiózł go do szpitala – dodaje Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Działania trwały ok. godzinę. Przyczyny i okoliczności tego zdarzenia wyjaśnia Policja.

 

Marek Jaśkiewicz
fot. OSP Siedlce
wideo: Marcin Łoboz

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź