miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Sądecczyzna: Ukradł aż 26 markowych rowerów! Pomagała mu w tym konkubina

0 862

37-letni mężczyzna wraz 31-letnią kobietą od początku maja do końca czerwca dopuścili się szeregu przestępstw. Podejrzany ukradł aż 26 markowych rowerów z prywatnych posesji na terenie powiatu nowosądeckiego, a ich wartość sięgnęła prawie 40 tysięcy złotych. Kobieta natomiast pomagała partnerowi w przechowywaniu jednośladów.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: 18-latek ukradł perfumy z drogerii i zaatakował ekspedientkę!

 

– W wyniku pracy operacyjnej, policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu ustalili, że 37-letni mieszkaniec Sądecczyzny w krótkich odstępach czasu, od początku maja do końca czerwca, ukradł aż 26 rowerów o łącznej wartości prawie 40 tysięcy złotych. Mężczyzna wynosił głównie drogie, markowe rowery z terenu prywatnych posesji na terenie powiatu nowosądeckiego. Ponadto, 37-latek dwukrotnie włamał się do jednej z myjni samochodowych na terenie Sądecczyzny, skąd wyniósł kasetkę z pieniędzmi o łącznej wartości nieco ponad 6 600 złotych. W przechowywaniu skradzionych rowerów pomagała mu konkubina – poinformowała Justyna Basiaga, zastępca oficera prasowego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Recydywista usłyszał zarzut kradzieży oraz kradzieży z włamaniem, a za popełnione czyny niedozwolone grozi mu nawet do piętnastu lat pozbawienia wolności. 31-letniej kobiecie został postawiony zarzut paserstwa, za co grozi jej ponad siedem lat więzienia.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło: KMP NS
Fot.: KMP NS, KMP Gdynia (zdjęcie ilustracyjne)

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź