miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Sądecka Policja zatrzymała 31 praw jazdy!

2 895

Pod koniec marca br. sądecka Policja przeprowadziła skoordynowaną akcję mająca na celu ujęcie brawurowych kierowców, którzy w godzinach nocnych łamali przepisy ruchu drogowego w Nowym Sączu. Skontrolowano 235 kierowców, 31 z nich straciło prawo jazdy. Powodami utraty dokumentu był alkohol i nadmierna prędkość…

Czytaj również: Członkowie gangu sutenerów z Nowego Sącza zatrzymani! [Zdjęcia, film] KLIK

– Policjanci wzięli pod lupę m.in. kierowców poruszających się po al. Piłsudskiego, Batorego, Wolności i ulicach I Brygady, Królowej Jadwigi oraz Ogrodowej. Kontrolowali również kierowców na wielkopowierzchniowych parkingach przy marketach. W czasie wymienionych działań, prowadzonych głównie w godzinach wieczorno-nocnych, funkcjonariusze skontrolowali 235 pojazdów informuje Aneta Izworska z biura rzecznika KMP w Nowym Sączu.   W efekcie kontroli policjanci zatrzymali kierowcom 31 praw jazdy, z czego 25 z uwagi na przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h dodaje.

W czasie działań funkcjonariusze ujawnili 9 nietrzeźwych kierujących (będących pod wpływem alkoholu, jak również środków odurzających), wystawili 238 mandatów za popełnione wykroczenia w ruchu drogowym (głównie za przekroczenie dozwolonej prędkości, nieprawidłowe manewry, zły stan techniczny pojazdu i inne, np. brak zapiętych pasów bezpieczeństwa, rozmowa przez telefon w trakcie prowadzenia pojazdu) a także skierowali 23 wnioski do sądu o ukaranie niefrasobliwych kierowców (głównie za przekraczanie dozwolonej prędkości, jazdę w stanie nietrzeźwości i nieprawidłowe manewry).

Działania kontrolne sądeckiej drogówki miały na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach Nowego Sącza poprzez ograniczenie liczby zdarzeń drogowych oraz zmniejszenie poczucia bezkarności wśród kierowców łamiących przepisy ruchu drogowego. Przeprowadzona akcja była wyjściem naprzeciw oczekiwaniom społecznym i odpowiedzią na sygnały docierające do sądeckich policjantów ze strony mieszkańców oraz na informacje nanoszone na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Takie działania będą powtarzane przez sądeckich policjantów cyklicznie.

Opr. Rafał Kmak
źródło i fot.: KMP w Nowym Sączu

Komentarze Facebook
Zobacz również
2 Komentarze
  1. Qwerty pisze

    Brawo !! Wkońcu

  2. Janusz pisze

    31 szaleńców na drogach mniej… Może będzie trochę bezpieczniej

Zostaw odpowiedź