miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Samochód osobowy dachował i wylądował w rowie [Zdjęcia]

0 240

W czwartek, 15 października zastępy Straży Pożarnej w Krynicy Zdroju zadysponowane zostały do działań w Krynicy Zdroju na ulicę Pułaskiego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że samochód osobowy marki Toyota Avensis wypadł z jezdni i znajdował się na dachu w przydrożnym cieku wodnym. Pojazdem podróżowały dwie osoby dorosłe.

 

Czytaj również: Wyłączą prąd! Nawet na 8 godzin [Harmonogram]

 

Przed przyjazdem strażaków osoby postronne pomogły opuścić pojazd  pasażerce. Kierujący pojazdem zdołał sam odpiąć pasy. Następnie w asekuracji i przy pomocy strażaków  mężczyzna wydostał się z pojazdu. Osobom biorącym udział w zdarzeniu udzielono pomocy do czasu przyjazdu karetki Pogotowia ratunkowego.

 

 

Usytuowanie pojazdu w cieku wodnym uniemożliwiało jego zabezpieczenie oraz odłączenie akumulatora w związku z czym na miejsce zadysponowano ciężki samochód ratownictwa technicznego z dźwigiem hydraulicznym z JRG nr 1 w Nowym Sączu. Po przybyciu na miejsce samochodu ratownictwa technicznego, pojazd został wydobyty i postawiony na koła. Następnie odłączono akumulator i zepchnięto samochód poza jezdnie gdzie oczekiwał na przyjazd lawety. Uczestnicy zdarzenia po przebadaniu pozostali na miejscu zdarzenia. Na czas prowadzonych czynności strażaków kierowano wahadłowo ruchem drogowym. Działania strażaków trwały ponad dwie i pół godziny.

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź