miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Samochód roztrzaskał się o drzewo. Zakleszczony kierowca w szpitalu [Zdjęcia]

0 1 577

Wczoraj, 17 stycznia o godzinie 15.45 zastępy Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu oraz OSP Łososina Dolna zadysponowane zostały do Łęk (gm. Łososina Dolna). Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że samochód osobowy wypadł z drogi i uderzył w drzewo.

 

Czytaj również: Fatalne warunki na drogach! Przez Sądecczyznę przeszła potężna burza śnieżna [Zdjęcia]

 

Pojazd znajdował się na skarpie, oparty częściowo przodem o drzewo, tył pojazdu groził osunięciem. Samochodem podróżował sam kierowca, który w chwili przybycia strażaków znajdował się zakleszczony w pojeździe i nie mógł go opuścić o własnych siłach. Dokonano stabilizacji pojazdu. Wykonano medyczne czynności ratownicze w stosunku do poszkodowanego. Przy użyciu narzędzi hydraulicznych wykonano dostęp do osoby poszkodowanej. Wyciągnięto poszkodowanego z samochodu przy użyciu deski ortopedycznej. Osoba poszkodowana została przekazana ratownikom Pogotowia Ratunkowego, którzy przewieźli ją do szpitala – informuje PSP Nowy Sącz.

 

Dalsze działania polegały na odłączeniu akumulatora. Ze względu na brak możliwości odłączenia klem, został przecięty przewód zasilający przy użyciu nożyc do cięcia prętów. Działania strażaków trwały godzinę.

źródło i fot.: PSP Nowy Sącz

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź