miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Samochód spłonął doszczętnie! W akcji 2 helikoptery LPR, poszkodowani Ukraińcy [Zdjęcia]

2 4 090

Wczoraj, 27 września około godziny 10.30 zastępy Straży Pożarnej w Krynicy Zdroju oraz OSP Tylicz zadysponowane zostały do działań w Tyliczu. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że na drodze krajowej nr 75 palił się samochód marki Chrysler Cruiser na zagranicznych tablicach rejestracyjnych. Pojazd znajdował się na środku jezdni blokując ruch w obu kierunkach jazdy.

 

Czytaj również: Wypadek TIRa w Czechach! 25-letni chłopak z Sądecczyzny w ciężkim stanie [Nagranie, tylko dla dorosłych]

 

Kierowca pojazdu obywatel Ukrainy znajdował się poza pojazdem pod wpływem zdarzenia i uskarżał się na dolegliwości. Z informacji uzyskanych od kierującego wynikało, że pojazd uległ zapaleniu po wcześniejszym uderzeniu w przepust drogowy oraz utrzymywał, że sam podróżował w pojeździe.

 

 

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu dwóch prądów piany ciężkiej na palący się samochód oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. Poszkodowany  został przekazany funkcjonariuszom Policji a następnie załodze karetki Pogotowia ratunkowego.

Podczas podawania środków gaśniczych na palący pojazd zauważono dwie osoby tj. jedna stojąca a druga leżąca w odległości około 120 m od miejsca zdarzenia wzywających pomoc. W wyniku rozpoznania ustalono, że osoby znajdowały się pod wpływem zdarzenia i obydwie były z urazami. W dalszym rozpoznaniu stwierdzono, że kolejne dwie osoby znajdowały się w pobliskich zaroślach z widocznymi obrażeniami.

W sumie czterech poszkodowanych to byli obcokrajowcy. W związku z tym dalsze działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, segregacji wstępnej osób poszkodowanych oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym. Wyznaczono lądowisko dla LPR. Dwie osoby zostały przetransportowane śmigłowcami a pozostałe karetkami do szpitali. Następnie usunięto wrak pojazdu na pobocze drogi.

Uszczelniono uszkodzony zbiornik paliwa w pojeździe, usunięto części karoserii z jezdni oraz zmyto nawierzchnie jezdni przy użyciu jednego prądu wody. Dokonano sorpcji benzyny z rozszczelnionego zbiornika paliwa. Działania strażaków trwały trzy i pół godziny.

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
2 Komentarze
  1. Marcin pisze

    Grafik widzę wzniósł się na wyżyny.. painta

  2. Zośka pisze

    Co za Janusz stworzył te zdjęcie główne… Błagam was.. 🙄

Zostaw odpowiedź