miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Samochodem wjechała w uczestników procesji z okazji Bożego Ciała. Dziecko w szpitalu

8 48 115

Jak udało nam się potwierdzić, dzisiaj (16 czerwca) w Jazowsku (gm. Łącko) doszło do nieszczęśliwego wypadku z udziałem samochodu osobowego, który wjechał w osoby uczestniczące w procesji Bożego Ciała. Z nieustalonych przyczyn osobówka nieszczęśliwie wjechała w matkę z dzieckiem. Do zdarzenia doszło przy parkingu kościelnym w trakcie procesji do 4 ołtarzy. W akcji uczestniczyły PSP, policja oraz zespół ratownictwa medycznego. Dziecko zostało przetransportowane do szpitala. To nie jedyne zajście podczas procesji w dniu dzisiejszym na Sądecczyźnie. W Starym Sączu jedna osoba straciła przytomność.

Czytaj również: Analiza śmierci dwóch osób. Wypadek motocyklistów okiem Crashlab.pl [Film]

Sytuacja była bardzo dramatyczna. Wszystko wydarzyło się w trakcie procesji. Przy drugim ołtarzu przerwano uroczystość. Był jeden wielki krzyk. Starsza kobieta już dawno powinna mieć odebrane prawo jazdy. Gdyby nie interwencja strażaków, którzy zatrzymali pojazd doszło by do wiele większej tragedii – mówi w rozmowie z naszą redakcją Pani Monika, uczestniczka procesji. – Dziecko przewróciło się, a samochód (Suzuki SX4) po nim przejechał. Mam nadzieję, że przeżyje – dodaje Pani Monika.

 

Otrzymaliśmy dzisiaj zgłoszenie, że w Jazowsku (gm. Łącko) doszło do najechania samochodu osobowego w grupę ludzi uczestniczących w procesji z okazji Bożego Ciała. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zespołu PSP ustalono, że kierowca – starsza kobieta –najechał na matkę z 3-letnim dzieckiem. Dziecko zostało przetransportowane do szpitalast. bryg. Paweł Motyka – zastępca komendanta miejskiego PSP w Nowym Sączu. – W Starym Sączu natomiast podczas procesji jedna osoba straciła przytomność – dodaje komendant Motyka.

Edit po interwencji policji. Wypadek odbył się jednak w trakcie procesji: Jak podkreśla podinsp. Katarzyna Cisło z biura prasowego KWP Policji w Krakowie nieszczęśliwe zdarzenie nie ma związku z samą procesją. Doszło do potrącenia 3-letniego dziecka tuż po godz. 11:00. – Wszystko odbyło się w trakcie procesji, kiedy ludzie wyszli z kościoła, starsza pani (78-latka) wsiadała do swojego samochodu, który był na niewielkim wzniesieniu. Emerytka spuściła hamulec ręczny przed włączeniem silnika, w efekcie czego samochód stoczył się i najechał na trzyletnie dziecko, które wychodziło z rodzicami z kościoła. Stan zdrowia dziecka na chwilę obecną nie jest mi znany – mówi w rozmowie z miastoNS.pl

Przyczyny oraz okoliczności zdarzenia bada sądecka policja.

– Wielkie brawa dla mężczyzn, którzy złapali jadący samochód…gdyby nie Wy Panowie, mówilibyśmy o masowych zgonach… Serdecznie dziękujemy za szybką reakcję nasi JAZOWSCY BOHATEROWIE ♥️ komentuje sytuację Pani Sabina, świadek zdarzenia.

 

fot.: Ilustracyjne (Dziennik Bałtycki)

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
8 Komentarze
 1. ### pisze

  Sprostowanie. To było, przy drugim ołtarzu. Po tym zdarzeniu procesję przerwano

 2. ksiądz proboszcz pisze

  a bo kur#wa chodzą jak chcą !! Na pasach pierwszenstwo wszędzie pierwszeństwo !!? może auta na tory ? motory kur#wa pierwszeństwo bo zapidala to na drogach najbardziej auta przeszkadzają według takich ameb

 3. Swiadek pisze

  Samochód zatrzymał Grzegorz Bodziony z Jazowska, wskakując do auta i wciskając pedał hamulca ręką …

 4. Monika pisze

  Brawo Grzesiu

 5. Adam pisze

  A czytałeś pi*deczko artykuł? Jest wyraźnie napisane, że to było na parkingu KOŚCIELNYM, a nie na drodze publicznej. Ciekawe jakbyś reagował jakby taki sam wypadek nastąpił w czasie któregoś marszu pedryli i innych zboków, które odbywały się maju – pewnie byłoby aj – waj skandal, homofobia.

 6. Marian pisze

  @Adam – weź se zrzuć z krzyża bo dziwne rzeczy wypisujesz

 7. Bogu pisze

  Dobrze pisze odp$#@ol się od niego i od krzyża, tęczowy lodziarzu.

 8. Pytanko pisze

  Wielkie brawa dla pana Grzegorza Bodziony! Dlaczego ta sklerotyczna starucha zapomniała gdzie w jej samochodzie znajduje się HAMULEC i do czego służy???

Zostaw odpowiedź