miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

SEAT roztrzaskany na obwodnicy. Ranny w szpitalu, interweniowało LPR [Nowe fakty i zdjęcia]

0 1 967

Dzisiaj (22 września) o godzinie 6.53 zastępy Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu oraz OSP Podrzecze zadysponowane zostały do działań w Podrzeczu (gm. Podegrodzie). Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że kierujący samochodem osobowym z niewiadomych przyczyn stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przepust.

Czytaj również: Jesteś po wypadku? Chcesz wrócić na rynek pracy? Specjaliści pomogą!

– Na miejscu znajdowała się karetka Pogotowia Ratunkowego. Na skutek zderzenia obrażenia odniósł kierujący samochodem marki Seat, który został zakleszczony w pojeździe. Poszkodowany był nieprzytomny z zachowanymi funkcjami życiowymi. Usunięto przednie drzwi od strony kierowcy. Po wykonaniu dostępu do poszkodowanego, został on przełożony na nosze typu deska i zbadany przez ratowników medycznych Pogotowia Ratunkowego. Na miejsce przybył LPR, który zabrał poszkodowanego – informuje PSP Nowy Sącz.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia odłączeniu klem akumulatora, wykonaniu dostępu do poszkodowanego przy użyciu narzędzi hydraulicznych. Do pojazdu został wprowadzony ratownik, który stabilizował odcinek szyjny kręgosłupa mężczyzny oraz zabezpieczył go na czas pracy narzędziem hydraulicznym. Na czas prowadzenia działań oba pasy jezdni zostały zablokowane. Wycieki substancji ropopochodnych usunięto za pomocą sorbentu oraz dyspergentu. Zastęp z JRG 2 zakończył działania i powrócił do koszar, na miejscu pozostał zastęp z OSP Podrzecze. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych przez Policję usunięto pojazd z jezdni oraz uprzątnięto pozostałości powypadkowe.

Źródło: PSP Nowy Sącz

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź