miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Siedlce: Nie żyje mężczyzna przygnieciony przez kombajn

0 1 584

Tragicznie zakończyły się prace rolnicze w Siedlcach (gm. Korzenna). W niewiadomych do tej pory okolicznościach przewrócił się kombajn, który przygniótł około 50-letniego kierowcę. Niestety pomimo natychmiastowej i szybkiej akcji ratunkowej kierowcy nie udało się uratować.

 

Czytaj również: UWAGA! Pułapki na rowerzystów na Paściej Górze!

 

– 2 sierpnia o 21:57 zostaliśmy zadysponowani do przewróconego kombajnu w miejscowości Siedlce. Po dotarciu na miejsce zdarzenia ustalono, że doszło do przywrócenia się kombajnu, który leżał na dachu. Pod maszyną znajdował się mężczyzna nim kierujący – informuje OSP Siedlce. – Po sprawdzeniu funkcji życiowych stwierdzono ich brak. Niestety pomimo ewakuacji kombajnisty spod kombajnu nie udało się go uratować. W celu postawienia i usunięcia kombajnu z drogi użyta została do tego użyta wciągarka hydrauliczna samochodu SCRt JRG 1 Tarnów oraz wciągarka hydrauliczna ciężkiego samochodu ratownictwa technicznego z JRG 1 Nowy Sącz.

 

 

Działania strażaków zakończyły około 5:00 rano po ponad 7 godzinach akcji ratowniczej. Siły i środki na miejscu zdarzenia: PSP JRG nr 1 w Nowym Sączu, PSP JRG nr 1 w Tarnowie, OSP Siedlce, Patrol Policji, Zespół Ratownictwa Medycznego, Prokurator.

Opr. Rafał Kmak
fot. OSP Siedlce

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź