miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Skasowane dwie osobówki, ranni w szpitalu

0 5 501

We wtorek 8 lutego o godzinie 15.15 zastępy Państwowej Straży Pożarnej w Krynicy Zdroju, OSP Nowa Wieś oraz OSP Łabowa zadysponowane zostały do działań w Nowej Wsi. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że na drodze krajowej nr 75 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych.

 

Czytaj również: Prali brudne pieniądze na koncie nieświadomego Sądeczanina. Odsiedzą 8 lat?

 

Pojazdami podróżowały łącznie trzy osoby. Uczestnicy zdarzenia wydostali się z pojazdów o własnych siłach. Samochód osobowy Toyota Raw 4 znajdował się w przydrożnym rowie. W pojeździe w chwili zdarzenia znajdowały się dwie osoby. Z relacji świadków wynikało, że jedna osoba po opuszczeniu samochodu zasłabła. Druga osoba nie zgłaszała dolegliwości. Drugi z pojazdów Peugeot Partner znajduje się na jezdni blokuje całkowicie pas jezdni w kierunku Krynicy i częściowo pas drogi w stronę Nowego Sącza. Kierowca uskarżał się na dolegliwości – informuje PSP Nowy Sącz.

Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania w uszkodzonych pojazdach oraz udzieleniu pomocy osobom poszkodowanym. Dalsze działania polegały na sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. Zastęp z OSP Nowa Wieś został skierowany do kierowania ruchem, który odbywał się wahadłowo. Osoby poszkodowane przejęli ratownicy karetek Pogotowia ratunkowego. Poszkodowani zostali zabrani do szpitali. Po zakończeniu czynności przez Policję usunięto samochód Peugeot na pobocze oraz usunięto z jezdni części rozbitych pojazdów. Działania strażaków trwały prawie dwie godziny.

źródło i fot.: PSP Nowy Sącz

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź