miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Skradziony mercedes w dwie godziny wrócił do właściciela. Szybka akcja sądeckiej Policji

1 2 326

Już niespełna dwie godziny po zgłoszeniu policjanci z Ogniwa Wywiadowczego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu ustalili, gdzie znajduje się skradziony mercedes. Mundurowi namierzyli samochód na jednej ze stacji paliw, a po przeprowadzonych czynnościach przekazali go z powrotem właścicielowi.

 

Czytaj również: Kamionka Wielka: osuwisko zniszczyło drogę do siedmiu domów

 

16 kwietnia br. około godz. 18:30 sądeccy policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży zaparkowanego na jednej z posesji w powiecie samochodu marki Mercedes Benz. Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli poszukiwania skradzionego pojazdu oraz złodzieja. Po niespełna dwóch godzinach od zgłoszenia policjanci namierzyli sprawcę, który podjechał kradzionym autem na jedną ze stacji paliw na Sądecczyźnie. Okazało się, że jest to 27-letni mieszkaniec Starego Sącza. Jak ustalili mundurowi mężczyzna posiadał również sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Skradzionym samochodem podróżował także 41-letni mieszkaniec gminy Podegrodzie, który jak ustalili policjanci, był poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Nowym Sączu w związku z popełnionym przez niego przestępstwem przeciwko rodzinie.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani. Z uwagi na prowadzone poszukiwania 41-latek został doprowadzony do miejscowej prokuratury, natomiast 27-latek usłyszał od policjantów zarzut kradzieży oraz niestosowania się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów. Za popełnione przestępstwa grozi mu teraz do 5 lat więzienia. Samochód odzyskany przez policjantów trafił do swojego właściciela.

źródło: KMP Nowy Sącz
fot. epoznan.pl (ilustracyjne)

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. Obywatel Luk pisze

    Jakie miasto tacy złodzieje

Zostaw odpowiedź