miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Słuszna kara! 18-latek stracił prawo jazdy, którego… nie zdążył nawet odebrać

13 1 541

18-latek, który kilkanaście dni wcześnie zdał prawo jazdy już je stracił, gdyż przekroczył dopuszczalną prędkość o 69 km/h. Nastolatek w miejscowości Dobra pędził z prędkością 119/ km/h. Niestety ten młodzieniec nie odbierze już blankietu tego prawa jazdy.

Czytaj również: Sądecki policjant jednym z najlepszych w Małopolsce!

Policjanci każdego dnia dokonują pomiaru prędkości, z jaka poruszają się kierowcy po ulicach naszego powiatu. W sobotę 11 maja br. takiego pomiaru dokonywali w miejscowości Dobra na drodze krajowej K-28 w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. O godzinie 10:28 policjanci z limanowskiej drogówki namierzyli samochód marki Volkswagen, którego kierowca w terenie zabudowanym poruszał się z prędkością 119 km/h. Za kierownicą siedział 18-latni mieszkaniec gminy Mszana Dolna, który powiedział policjantom, że jeszcze nie zdążył odebrać blankietu prawa jazdy, ale posiada tymczasowe prawo jazdy w aplikacji mObywatel.

Mundurowi potwierdzili fakt, że 18-latek kilkanaście dni wcześniej uzyskał uprawnienia. Zgodnie z nowymi przepisami Tymczasowe prawo jazdy to dokument cyfrowy, który daje możliwość prowadzenia pojazdu zaraz po zdanym egzaminie przez 30 dni. Niestety ten młodzieniec nie odbierze już blankietu tego prawa jazdy. Policjanci, za rażące naruszenie przepisów dotyczących prędkości w terenie zabudowanym, zatrzymali kierującemu uprawnienia na 3 miesiące. Dodatkowo ukarali go 2-tysięcznym mandatem i 14 punktami karnymi.

Źródło i fot.: KPP w Limanowej

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
13 Komentarze
 1. Good driver pisze

  I bardzo dobrze !! Vw to jak BMW powinni prawko na te burakowozy dawać od 50tki lat !!! A tak to burak jeden z drugim niech tracą prawojazdy !!

 2. mike pisze

  Młodzian powinien otrzymać bardzie surową karę, min 2 lata bez prawa do prowadzenia pojazdów i powtórny egzamin. Jak ochłonie to może zmądrzeje.

 3. Kierowca pisze

  Wielkie halo. Sam straciłem już dwa razy prawko na 3 miesiące przez te idiotyczne przepisy i co ? Jeżdżę dalej jak jeździłem – szybko i bezpiecznie. Nikt mi nie będzie mówił ile mam jechać po prostej drodze – mam swój rozum. Ktoś się boi to niech nie wychodzi z domu i po problemie.

 4. Lila pisze

  Do Kierowca: Zapomniałeś tylko dodać że jeździsz hulajnogą a to co innego niż samochód, chociaż w Twoich rękach to może też być niebezpieczne narzędzie

 5. Kierowca pisze

  Lila do garów a nie. Ty za którym razem zdałaś prawko? Szesnastym? O ile wogóle masz bo pewnie mama na pełen etat i zasiłki.

 6. Lila pisze

  Do Kierowca: Widzę że mocno zabolały Cię moje słowa, bardzo przepraszam ja tylko obiektywnie oceniłam Twoją sytuację, hulajnogi naprawdę są spoko.. Prawko zdałam za 1 razem ale to nie ważne, ja jeżdżę autem ty hulajką i to Cię boli kolego. Nie martw się, kiedyś oddadzą Ci prawko a Ty wsiądziesz do swojego golfa…

 7. Kierowca pisze

  Ty masz urojenia z hulajnogą i sama z tym wyjechałaś pajacko więc już widze że psychotesty masz oblane i to kilka razy. Przypominam że kat. B1 tak i twoj hyundai 1.0 45koni mechanicznych (sprawdz w google co to) to nie samochód. Więc milcz i do garów

 8. Mishek pisze

  Do Lilia i Kierowca: No Lilia rozgrzałaś Kierowcę z hulajnogą do czerwoności kolesiowi jeszcze jakaś żyłka pęknie nie przesadzaj… he he A tak poważnie jak czytam że ktoś jeździ bez uprawnień to nie mam litości. Tak więc Kierowco na hulajnodze pozostań przy swoim pojeździe, tak będzie bezpieczniej dla wszystkich.

 9. nowy sądeczanin pisze

  Zaczyna mi się podobać na tym serwisie ciekawa wymiana informacji pomiędzy czytającymi

 10. Kierowca pisze

  Mishek wypier#alaj na ukraine brudasie

 11. Kierowca pisze

  Hahaha tera sprawdziłem i trzeba mieć nieźle czerep zryty żeby samą siebie pochlebiać 😀 haha nawet nie do garów a w kaftan XD kod nie kłamie pajacko xd

 12. Mishek pisze

  Pan Kierowca coś agresywny i niestabilny emocjonalnie lepiej skończ z min pisać Lila tacy ludzie niech sobie jeżdżą czym chcą nawet hulajnogą…

 13. Kierowca pisze

  Tak tak MishkoLilo – podciągnij kaftan

Zostaw odpowiedź