miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Śmiertelny wypadek w Chomranicach! Z impetem uderzył w słup energetycznny, pasażer osobówki nie miał szans [Zdjęcia]

0 4 875

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło wczoraj (10 czerwca) w miejscowości Chomranice (gm. Chełmiec). Samochód osobowy wypadł z drogi i z impetem uderzył w słup energetyczny, łamiąc go i przewracając. W pojeździe oprócz kierowcy znajdował się jeden pasażer. Niestety pomimo udzielonej kwalifikowanej pierwszej pomocy zmarł. Droga była całkowicie zablokowana, czynności służbowe wykonywał prokurator.

 

Czytaj również: Akcja #GaszynChallenge w sądeckiej policji!
Zebrali miliony dla chorujących dzieci [Nagranie] – KLIK

 

Wczoraj, 10 czerwca około godziny 20.15 zastępy Straży Pożarnej w Nowym Sączu, OSP Krasne Potockie oraz OSP Klęczany zadysponowane zostały do działań w Chomranicach (gm. Chełmiec). Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że  samochód osobowy Dacia Logan wypadł z drogi i uderzył w słup oświetleniowy łamiąc go. Pojazd znajdował się na boku. Samochodem podróżowało dwie osoby. Jeden poszkodowany znajdował się poza pojazdem i był przytomny. Drugi poszkodowany, nieprzytomny znajdował się w pojeździe.

 

 

Na miejscu byli świadkowie zdarzenia, którzy próbowali wyciągnąć poszkodowanego z pojazdu. Działania strażaków polegały na  zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, przystąpieniu do ewakuacji poszkodowanego znajdującego się w pojeździe, odłączeniu klem akumulatora oraz rozpoczęciu udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu znajdującemu się poza pojazdem.

Na ziemi w okolicach pojazdu leżały izolowane linki energetyczne od oświetlenia ulicznego, które były prawdopodobnie pod napięciem. Droga była całkowicie zablokowana. Dalsze działania polegały na  sprawdzeniu występowania napięcia w przewodzie elektrycznym przy użyciu miernika, a następnie zabezpieczeniu terenu na którym leżał przewód przy użyciu taśmy. Zadysponowano na miejsce Pogotowie Energetyczne. Oświetlono teren działań.

Ewakuowano poszkodowanego z pojazdu po odcięciu pasów bezpieczeństwa i przeniesiono go w miejsce bezpieczne. Udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy. Rozłożono parawan. Po przyjeździe na miejsce karetki przekazano obydwu poszkodowanych ratownikom medycznym. Strażacy udzielali pomocy ratownikom Pogotowia w medycznych czynnościach ratunkowych przy poszkodowanych.

Osoba znajdująca się poza pojazdem została zabrana do szpitala. Drugiej osoby ewakuowanej z samochodu po kilkudziesięciu minutach reanimacji nie udało się uratować. Na miejsce dojechały dodatkowe patrole Policji. Przybyły na miejsce zespół Pogotowia Energetycznego potwierdził wyłączenie zasilania w instalacji oświetlenia ulicznego. Na miejscu pozostał zastęp OSP Krasne Potockie, który zabezpieczał i oświetlał teren, oraz kierował wahadłowo ruchem. Na miejsce przybył prokurator oraz pracownicy zakładu pogrzebowego, którzy zabrali ciało. Zastęp OSP usunął zarośla przy użyciu pilarki, aby umożliwić zabranie pojazdu przez lawetę. Działania strażaków trwały ponad cztery godziny.

Opr. Rafał Kmak
fot. PSP Nowy Sącz

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź