miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Spacerował po lesie i znalazł niewybuchy – na miejsce wezwano saperów!

0 292

W lesie na terenie gminy Stary Sącz znaleziono niewybuchy z czasów II wojny światowej. Teren został zabezpieczony. Niebezpieczne znalezisko zostanie dziś zabrane przez saperów na poligon celem zneutralizowania.

 

Czytaj również: Mamy 7 937 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem [Raport 2.03.2021]

 

W poniedziałek 1 marca br., po godzinie 12 dyżurny Komisariatu Policji w Starym Sączu został powiadomiony o znalezieniu niewybuchów w terenie leśnym w miejscowości Gaboń. Skorodowane pociski ujawnił podczas spaceru mieszkaniec Sądecczyzny. Skierowany na miejsce policjant zajmujący się rozpoznaniem minersko-pirotechnicznym potwierdził, że są to dwa pociski moździerzowe o długości 35 cm, pochodzące prawdopodobnie z czasów II wojny światowej.

Dzisiaj na miejsce ma przybyć załoga 16 Batalionu Powietrznodesantowego z Krakowa. Do czasu przybycia patrolu saperskiego znalezisko zabezpieczają policjanci ze Starego Sącza.

W przypadku znalezienia niewypału należy natychmiast powiadomić Policję, ponieważ jakiekolwiek manipulowanie przy pocisku grozi jego detonacją, a co za tym idzie uszkodzeniem ciała, a nawet śmiercią dla osoby przebywającej w jego pobliżu!

Po otrzymaniu zgłoszenia policjanci powiadamiają specjalistyczny patrol saperski, a do momentu jego przybycia zabezpieczają znalezisko.

 

Fot., źródło: KMP w Nowym Sączu

 

 

 

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź