miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Spłonęła stacja transformatorowa stadionu Sandecji Nowy Sącz!

2 248

Wczoraj, 5 września około godziny 5.30 zastępy z Straży Pożarnej zadysponowane zostały do działań na ulicę Kilińskiego.  Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że paliła się stacja transformatorowa. Widoczny był ogień oraz dym wydobywający się z kratek wentylacyjnych. W odległości 1 metra od budynku stacji znajdował się samochód ciężarowy z przewoźnym agregatem prądotwórczym, który nie był objęty pożarem.

 

Czytaj również: Na Sądecczyźnie spokojnie.
Więcej ozdrowieńców niż nowych przypadków koronawirusa [Raport 6.09.2020]

 

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz otwarciu bramy wjazdowej do obiektu, poprzez rozcięcie kłódki przy pomocy nożyc do cięcia prętów. Ze względu na niepotwierdzone informacje odnośnie odłączenia napięcia, w pierwszej fazie podano jeden prąd proszku gaśniczego do stacji transformatorowej ze względu na stojący w pobliżu pojazd.

 

 

Na miejsce zdarzenia przybyło Pogotowie energetyczne, które potwierdziło odłączenie napięcia. Dalsze działania strażaków polegały na  otwarciu drzwi do budynku stacji oraz  podaniu piany średniej do wnętrza budynku. Po ugaszeniu pożaru skontrolowano budynek przy użyciu kamery termowizyjnej a następnie schładzano miejsce pożaru przy użyciu jednego prądu wody.

Podano prąd wody na pobliski samochód w celu jego schłodzenia. Po zakończonych czynnościach gaśniczych strażacy wraz z pracownikiem Pogotowia energetycznego skontrolowali ponownie wnętrze budynku oraz pobliskie otoczenie przy użyciu kamery termowizyjnej. Działania strażaków trwały półtorej godziny. Przyczyna pożaru jest nieustalona.

Opr. Rafał Kmak
fot. PSP Nowy Sącz

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
2 Komentarze
 1. keisyr pisze

  Handzel to dziad bez pieniędzy !
  Nie ma nawet na przegląd stacji trafo Sandecji Nowy Sącz !
  Następnym razem zapali się budynek klubowy albo dach spadnie kibicom na głowę !
  Stadion Sandecji Nowy Sącz zamienia się w pastwisko Handzla dla bydła !

  1. qwerty pisze

   @keisyr – to mokry sen sądeczan

Zostaw odpowiedź