miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Sprawcę przestępstwa znalazł na… komendzie

Sprawcy grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności

0 1 644

Jak informuje sądecka Policja do niecodziennego zbiegu okoliczności doszło na komisariacie przed kilkoma dniami. Poszkodowany, który przyszedł do komendy złożyć zawiadomienie o przestępstwie popełnionym przez nieznanego mu mężczyznę, w holu budynku zobaczył… swojego napastnika. Przestępca tego dnia był wezwany przez funkcjonariuszy w zupełnie innej sprawie.

Czytaj również: Zakrwawiony 35-latek zatrzymał radiowóz!
Policjanci zabrali go do szpitala

„5 lutego po godzinie 13.00, gdy policjanci dzielnicowi wracali z obchodu, zaczepił ich młody mężczyzna, informując, że przyszedł złożyć zawiadomienie o popełnionym na nim przestępstwie, jednak obawia się wejść do budynku komendy, ponieważ w holu zobaczył sprawcę tego czynu. Z relacji 18-latka wynikało, że na ulicy 29 listopada zaczepiło go czterech nieznanych mu mężczyzn, a jeden z nich zażądał od niego pieniędzy, grożąc jednocześnie pobiciem. 18-latek obawiając się jego gróźb przekazał mu 40 zł. Sprawca jednak na tym nie poprzestał i bezskutecznie próbował zabrać mu jeszcze słuchawki.

Dzielnicowi słysząc słowa młodego chłopaka weszli z nim do holu komendy. Sprawcy już tam nie było, jednak funkcjonariusze sprawdzili, że jest właśnie przesłuchiwany piętro wyżej w zupełnie innej sprawie. W efekcie po zakończeniu tego przesłuchania, rozpoczęło się kolejne, już w sprawie zgłoszonej przez 18-latka.

Jeszcze tego samego dnia 20-letni sprawca usłyszał od policjantów zarzut rozboju mniejszej wagi, za które to przestępstwo grozi od 3 miesięcy do 5 lat więzienia, a prokurator zastosował wobec niego środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji i zakazu opuszczania kraju”.

Wyciąg z kodeksu karnego:
Art. 280. § 1. Kto kradnie, używając przemocy wobec osoby lub grożąc natychmiastowym jej użyciem albo doprowadzając człowieka do stanu nieprzytomności lub bezbronności,podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.
Art. 283. W wypadku mniejszej wagi, sprawca czynu określonego w art. 279 § 1, art. 280 § 1 lub w art. 281 lub 282, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Opracował: Rafał Kmak
źródło: KMP Nowy Sącz
fot. pixabay.com (ilustracyjne)

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź