miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Spryskał gazem i okradł kierowcę autobusu. 21-latek za rozbój w recydywie może posiedzieć nawet 18 lat

0 1 662

Policjanci z Komisariatu Policji w Starym Sączu zatrzymali 21-latka podejrzewanego o rozbój. Mężczyzna już usłyszał zarzuty i decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 2 miesiące. Za to przestępstwo grozi do 12 lat więzienia, ale sąd może orzec wyższy wymiar kary z uwagi na to, że mężczyzna popełnił je w warunkach recydywy.

Czytaj również: Zderzenie osobówki z ciężarówką. Jedna osoba w szpitalu

18 marca br., około godziny 22:30 dyżurny Komisariatu Policji w Starym Sączu otrzymał zgłoszenie, że na jednym z przystanków w Barcicach w autobusie komunikacji zastępczej doszło do rozboju. Zdenerwowany kierujący powiadomił policjantów, że gdy zatrzymał pojazd na przystanku, podszedł do niego ostatni pasażer. Mężczyzna nagle rozpylił gaz pieprzowy i ukradł telefon komórkowy z uchwytu przymocowanego do szyby, po czym szybko wysiadł z autobusu i uciekł w nieznanym kierunku.

Zatrzymany mężczyzna został czasowo aresztowany na 2 miesiące

Natychmiast po otrzymanym zgłoszeniu policjanci zaczęli działać, m.in. ustalili dokładny przebieg zdarzenia, rysopis sprawcy i ruszyli w teren. Równolegle nad wytypowaniem sprawcy pracowali starosądeccy kryminalni, którzy przeanalizowali wiele informacji. Dzięki podjętym działaniom już kilka godzin po zdarzeniu policjanci ustalili mężczyznę podejrzewanego o ten czyn. Okazał się nim 21-letni mieszkaniec gminy Stary Sącz.

Następnego dnia podejrzewany był już w rękach policjantów – został zatrzymany w miejscu zamieszkania. Po nocy w policyjnej celi, w Prokuraturze Rejonowej w Nowym Sączu usłyszał zarzut dokonania rozboju w warunkach recydywy. 21 marca br. sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu 21-latka na 2 miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności, natomiast z uwagi na to, że był już wcześniej karany za podobne przestępstwo, sąd może orzec wyższy wymiar kary (do 18 lat odsiadki).

Źródło i fot.: KMP Nowy Sącz

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź