miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Stan alarmowy na Dunajcu, ostrzegawczy na Kamienicy! Powódź w regionie, miejscowości odcięte od świata, ewakuacja ludności [ZDJĘCIA, WIDEO]

0 9 007

Niestety nasze ostrzeżenia się sprawdziły. Na rzece Dunajec w Gołkowicach przekroczony został już stan alarmowy, a rzeka w tym miejscu ma już obecnie ponad 4 metry głębokości. Na rzece Kamienica w Nowym Sączu przekroczony został natomiast stan ostrzegawczy. Jeśli opady nie ustaną, wkrótce przekroczony zostanie stan alarmowy. O prawdziwej powodzi można już natomiast mówić w powiecie limanowskim, gdzie doszło do zalania wielu domów i zerwania dróg przez szalejący żywioł.

 

O najwyższym stopniu ostrzeżenia hydrologicznego informowaliśmy w artykule: CZERWONY ALARM! Najwyższy stopień zagrożenia powodziowego w naszym regionie

 

W naszym regionie najpoważniejsza sytuacja występuje obecnie w Gołkowicach, gdzie przekroczony został stan alarmowy Dunajca oraz w gminie Łososina Dolna, gdzie doszło już do wystąpienia wody z koryta rzeki. Dziesiątki interwencji strażaków dotyczą na razie głównie zalania piwnic, posesji i dróg.

 

 

Znacznie poważniejsza sytuacja jest obecnie w powiecie limanowskim, a konkretnie w gminie Kamienica, gminie Limanowa oraz w miejscowościach: Pasierbiec, Łososina Górna, Koszary, Tymbark i Słopnice. W Szczawie woda całkowicie zerwała drogę.

 

 

Na tę chwilę strażacy interweniowali w regionie już ponad 150 razy, ewakuowano też łącznie 16 osób.

Więcej wkrótce na miastoNS.pl

 

 

Marek Jaśkiewicz
fot. OSP Limanowa

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź