miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Stary Sącz: Na parkingu przy ul. Wyszyńskiego zapalił się samochód! [ZDJĘCIA]

0 421

We wtorek (5 marca) ok. godz. 11:02 na parkingu przy ul. Wyszyńskiego w Starym Sączu doszło do zapalenia się komory silnika samochodu osobowego. Prawdopodobną przyczyną pojawienia się ognia była wada środka transportu. Na szczęście nikt nie doznał obrażeń.

 

Czytaj również: Gmina Łącko: 57 strażaków gasiło pożar budynku i garażu! [ZDJĘCIA]

 

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że na parkingu doszło do zapalenia się komory silnika samochodu osobowego marki Renault. Właściciel pojazdu znajdował się poza nim i nie uskarżał się na żadne dolegliwości. Samochód znajdował się w bezpiecznej odległości od innych zaparkowanych pojazdów. Właściciel, jak i pracownicy firmy ugasili pojazd przed przybyciem zastępów Straży Pożarnej za pomocą pięciu gaśnic proszkowych. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu piany ciężkiej na komorę silnika w celu wyeliminowania zarzewi ognia. Sprawdzono przedział pasażerski za pomocą kamery termowizyjnej – poinformował Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Do działań na ul. Wyszyńskiego w Starym Sączu zadysponowane zostały zastępy z JRG nr 2 w Nowym Sączu oraz OSP Stary Sącz. Prawdopodobną przyczyną pożaru była wada pojazdu.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: KM PSP NS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź