miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Stary Sącz: Wysypisko śmieci płonęło aż trzy razy w trakcie weekendu! [ZDJĘCIA]

1 1 009

W niedzielę (9 czerwca) ok. godz. 14:30 przy ul. Piaski w Starym Sączu na wysypisku śmieci paliły się odpady z tworzyw sztucznych. Podobne sytuacje miały miejsce w sobotę (8 czerwca) ok. godz. 11:00 oraz 14:00. Strażacy mieli pełne ręce roboty podczas weekendu.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Przy ul. Kilińskiego spłonął samochód osobowy!

 

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia (9 czerwca) ustalono, że na wysypisku śmieci paliło się około 60m2 odpadów z tworzyw sztucznych. Na miejsce przybył prezes wysypiska oraz operator koparko-spycharki. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądów gaśniczych na palące się śmieci. Na miejsce dotarł patrol Policji. Po lokalizacji pożaru przystąpiono do częściowego przegrzebania miejsca pożaru i ponownego jego przelania. Po tej czynności zastępy z JRG zakończyły działania, natomiast zastępy z OSP pozostały na miejscu w celu przelania wodą miejsca pożaru po rozgarnięciu śmieci przez koparko-spycharkę. Dokonano ponownej kontroli miejsca pożaru w celu wyeliminowania zarzewi ognia. Działania ratowniczo-gaśnicze trwały ponad półtorej godziny. To nie jedyny pożar na wysypisku śmieci w Starym Sączu. W sobotę (8 czerwca) strażacy wyjeżdżali dwukrotnie do gaszenia pożarów – poinformował Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Do działań na ul. Piaski w Starym Sączu zadysponowane zostały zastępy z JRG nr 2 w Nowym Sączu, OSP Stary Sącz oraz OSP Barcice.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: KM PSP NS

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. Marek pisze

    Darmowy sposób utylizacji odpadów. Niesamowite, że tak często pożary zdarzają się na wysypiskach.

Zostaw odpowiedź