miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Stary Sącz: Zderzenie samochodu osobowego z autobusem

0 407

W Starym Sączu doszło do zderzenia samochodu osobowego z autobusem. W wypadku uczestniczyło łącznie 11 osób. Samochód po uderzeniu w autobus dodatkowo zderzył się z betonowym murem.

 

Czytaj również: Wojewoda przekazał promesę na ambulans

 

3 października około godziny 19:00 zastępy z JRG nr 2 w Nowym Sączu oraz OSP Stary Sącz zadysponowane zostały do działań w Starym Sączu na ulicę Daszyńskiego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że doszło do zderzenia czołowo bocznego samochodu osobowego marki Skoda Fabia z autobusem kursowym marki Mercedes Integro – informuje PSP Nowy Sącz. – Droga została całkowicie zablokowana. Samochód osobowy w wyniku zdarzenia został wybity z toru jazdy następnie wjechał na chodnik i dodatkowo uderzył przodem w kamienisty mur. Samochodem podróżowały 2 osoby, które znajdowały się pod opieką załogi karetki Pogotowia Ratunkowego.

 

 

W wyniku przeprowadzonego wywiadu z kierowcą autobusu, któremu nic się nie stało ustalono, że pojazdem podróżowało 7 osób, które oddaliły się w nieznanym kierunku przed przybyciem służb ratowniczych. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu klem akumulatora w pojeździe marki Skoda oraz sorpcji wyciekających płynów eksploatacyjnych z samochodu osobowego. Po przebadaniu przez załogę karetki Pogotowia Ratunkowego osób poszkodowanych z samochodu osobowego na miejscu pozostała jedna osoba a druga została przewieziona do szpitala.

Opr. Rafał Kmak
fot.: PSP Nowy Sącz

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź