miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Stróże – pożar sterty podkładów kolejowych! W akcji 6 zastępów straży pożarnej [Zdjęcia]

0 465

Dzisiaj w nocy (2 sierpnia około godziny 0.50) zastępy PSP w Nowym Sączu oraz 5 zastępów OSP Stróże, Biała Niżna, Polna oraz Wyskitna zadysponowane zostały do działań w Stróżach. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że paliła się sterta podkładów kolejowych składowanych na stosie o wymiarach około 15m na 10m i wysokości 4 metrów.

 

Czytaj również: #NajlepszyPlanDlaMłodych zawitał do Nowego Sącza

 

Miejsce składowania znajdowało się przy drodze głównej między torowiskiem, jezdnią a oddalonym od pożaru o około 5-6 metrów budynkiem hali kolejowej.  Wewnątrz hali znajdowały się drezyny oraz sprzęt kolejowy. Pożarem objęta była połowa podkładów składowanych od strony torowiska. Na miejscu znajdował się przedstawiciel kolei, według którego prąd na torowisku został wyłączony.

 

 

Działania zastępów straży polegały na  zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palące się podkłady. W tym jeden od strony hali magazynowej, a drugi od strony ulicy. Schładzano elewację budynku hali kolejowej. W dalszej fazie działań podano  dodatkowe dwa prądy gaśnicze piany ciężkiej. Zorganizowano zaopatrzenia wodne w oparciu o dwa hydranty znajdujące się najbliżej miejsca działań.

Oświetlono miejsce prowadzonych działań za pomocą kilku zestawów najaśnic i agragatów prądotwórczych. Wyznaczono dwa miejsca, na które zostały przetransportowane nienaruszone oraz objęte pożarem podkłady. Podkłady przemieszczane były przez operatorów przybyłych na miejsce koparko ładowarki i wózka widłowego. Dogaszano przenoszone podkłady i kontrolowano ich temperaturę. W ostatniej fazie działań gaśniczych pokryto warstwą piany średniej spalone podkłady. Usunięto i zmyto z jezdni zalegającą na niej pianę. Działania ratowniczo-gaśnicze trwały cztery i pół, godziny. Przyczyna pożaru jest nieustalona.

Opr. Rafał Kmak
fot. PSP Nowy Sącz

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź