miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Strzelał do drogowców – był pijany

0 870

Policjanci zatrzymali 58-latka z Krakowa, który w środę w Starej Wsi (pow. limanowski) strzelał z wiatrówki do robotników remontujących drogę. Mężczyzna miał 1,7 promila alkoholu w organizmie. Grożą mu 3 lata więzienia.

 

Czytaj również: Znęcał się nad matką i najbliższymi. 40-latek odsiedzi za te krzywdy 5 lat?

 

Do zdarzenia doszło w minioną środę w miejscowości Stara Wieś w gminie Limanowa. – Policjanci udali się na interwencję, gdzie do pracowników remontujących drogę ktoś strzelał – mówi asp. Jolanta Batko, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Limanowej.

Funkcjonariusze ustalili, że z okna domu rzeczywiście ktoś strzelał z wiatrówki do robotników. Mężczyzna, widząc policjantów, próbował uciec z bronią. Mundurowi obezwładnili i zatrzymali strzelca. Jak się okazało był to 58-letni mieszkaniec Krakowa.

Jak ustalili funkcjonariusze mężczyzna próbował powstrzymać wykonywane prace na drodze. Wcześniej próbował powstrzymać prace, kładąc się na przed maszynami budowlanymi, a ponieważ jego działania nie przyniosły rezultatu, z okna swojego domu zaczął strzelać do robotników.

Został on zatrzymany i przewieziony do pomieszczeń dla osób zatrzymanych w nowosądeckiej komendzie. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 1,7 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zabezpieczyli wiatrówkę, z której strzelał oraz śrut. W całym tym zajściu za szczęście nikt nie został ranny.

– Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, prokurator wydał postanowienie o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci dozoru Policji oraz zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi. Mężczyzna będzie odpowiadał przed sądem. Za narażenie człowieka na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat – informuje limanowska policja.

Źródło i fot.: KMP Nowy Sącz

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź