miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Sucha Struga: Bus utknął na ośnieżonej skarpie

0 144

Do zdarzenia doszło dzisiaj (22 stycznia) we wczesnych godzinach porannych. W suchej Strudze bus zjechał z drogi gminnej i utknął na skarpie. Kierowcy, który podróżował sam, nic poważnego się nie stało. Pojazd przez traktor został ściągnięty na drogę dojazdową.

 

Czytaj również: Mieli cofnięte uprawnienia, ale i tak wsiedli za kierownicę. Mogą dostać 2 lata

 

22 stycznia około godziny 5.50 zastępy Straży Pożarnej wysłano do działań w Suchej Strudze. – Po przybyciu na miejsce ustalono, że samochód osobowy bus marki Opel Vivaro zjeżdżając stromą, nieodśnieżoną drogą gminną zjechał na ostrym jej zakręcie i zatrzymał się na skarpie. Pojazdem podróżował sam kierujący i nie uskarżał się na żadne dolegliwości – informuje rzecznik prasowy Komendy Miejskiej PSP w Nowym Sączu.

– Pojazd znajdował się na skarpie znacznie przechylony na bok. Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia przed dostępem osób postronnych, zapięciu tyłu pojazdu przy użyciu pasów, lin i zawiesili do pobliskiego drzewa. Następnie przy użyciu pilarki wycięto dwa drzewa śliwy o średnicy kilku cm. Przy użyciu traktora z pługiem wyposażonego w łańcuchy za pomocą liny ściągnięto przód busa na poniższą drogę dojazdową do posesji. Następnie przepięto traktor, który powoli na linie opuszczał tył busa do drogi. Po zakończonym wyciąganiu pojazdu droga została posypana żużlem znajdującym się w rozsiewaczu traktora – dodaje rzecznik i zaznacza, że działania strażaków trwały półtorej godziny.

Opr. MK
Źródło i fot.: KM PSP NS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.