miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Świdnik: Zabili trzy osoby! Przyznali się, że pili wcześniej alkohol

0 10 612

Wczoraj ok. godz. 13. zatrzymano dwie osoby podejrzane o to, że kierowały samochodem, który potrącił 3-osobową rodzinę w miejscowości Świdnik. Na początku zatrzymani mieli odmawiać zeznań. Dzisiaj, jak informuje Rmf24.pl, przyznali się do winy i do tego, że spożywali wcześniej alkohol.

O szczegółach dramatu pisaliśmy wczoraj w artykule: Świdnik: Zobaczyli nogi na chodniku. Nikt nie spodziewał się aż takiej tragedii [ZDJĘCIA]

Po kilkunastu godzinach od dramatu, Policja przeszukała jeden z miejscowych garaży, w którym odnaleziono samochód marki Skoda przykryty plandeką. Auto bez wątpienia uczestniczyło w wypadku.

Czytaj również: Świdnik: Policja zatrzymała dwóch młodych mężczyzn podejrzanych o potrącenie rodziny!

Zakrojone na szeroką skalę poszukiwania skutkowały zatrzymaniem 21 stycznia ( około godz. 13) kierowcy podejrzewanego o śmiertelne potrącenie pieszych i drugiego mężczyzny mającego związek z tym zdarzeniem. To mieszkańcy Sądecczyzny – mężczyźni w wieku 17 i 21 lat. Pojazd poddawany jest oględzinom, a biegli w tej chwili weryfikują czy uszkodzenia maja związek z przedmiotowym zdarzeniem – czytamy w komunikacie Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Zatrzymane osoby zostały przewiezione do siedziby Komendy Miejskiej Policji w Nowy Sączu. Uprzednio w placówce zdrowotnej pobrano im krew celem przebadana na zawartość alkoholu i narkotyków we krwi. Najprawdopodobniej dzisiaj prokuratura postawi im zarzuty.

Do tematu będziemy powracać…

Marek Jaśkiewicz
fot. Marek Jaśkiewicz

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź