miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Świniarsko: Kolizja ciężarówki oraz dwóch samochodów dostawczych [ZDJĘCIA]

0 209

Wczoraj (8 sierpnia) w Świniarsku miało miejsce zderzenie trzech samochodów: ciężarowego oraz dwóch dostawczych. Jeden pojazd uderzył drugi, co spowodowało uderzenie kolejnego. W jednym z aut doszło do zwarcia elektrycznego, co spowodowało wzniecenie niewielkiego pożaru. Jedna osoba przewieziona została do szpitala.

 

Czytaj również: Ogromna tragedia na Sądecczyźnie! Nie żyje młode małżeństwo i ich 6-letni syn! 19-latek walczy o życie [ZDJĘCIA, WIDEO]

 

W środę (8 sierpnia) około godz. 11:30 doszło do zdarzenia z udziałem dwóch samochodów dostawczych marki Volkswagen Transporter i Mercedes Sprinter oraz samochodu ciężarowego marki Man. Jeden z pojazdów najechał na tył stojącego przed przejściem dla pieszych samochodu, który następnie uderzył w samochód stojący przed nim. W pojazdach podróżowały łącznie 4 osoby. Wszyscy opuścili auta o własnych siłach przed przybyciem Straży Pożarnej. Jedna osoba uskarżała się na dolegliwości, którą przewieziono do szpitala.

 

 

W wyniku uderzenia w jednym pojeździe w okolicy tylnej belki nastąpiło zwarcie instalacji elektrycznej, co spowodowało pożar obejmujący niewielką powierzchnię tylnej ściany przestrzeni ładunkowej. Pożar został ugaszony przez uczestników zdarzenia za pomocą gaśnicy proszkowej przed przybyciem pierwszego zastępu straży. Z uszkodzonego Volkswagena nastąpił wyciek płynów eksploatacyjnych. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu instalacji elektrycznych we wszystkich pojazdach oraz kontroli za pomocą kamery termowizyjnej, objętej pożarem, tylnej ściany przestrzeni ładunkowej Mercedesa Sprintera. Kierowano ruchem, który odbywał się wahadłowo. Dokonano sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. Przemieszczono uszkodzone samochody na pobliski parking. Z jezdni usunięto elementy powypadkowe – informuje Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Działania przy usuwaniu skutków zderzenia trwały ponad godzinę. Zadysponowane zostały zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu , OSP Niskowa oraz OSP Podrzecze.

 

 

Opr.: Klaudia Celusta

Źródło i fot.: KM PSP Nowy Sącz

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź