miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Świniarsko w żałobie! Nie żyje jedna osoba, kolejna walczy o życie

0 22 818

Na skutek poniesionych obrażeń w szpitalu w Nowym Sączu zmarł 85-letni uczestnik tragicznego wypadku w Świniarsku. Był to mieszkaniec tej miejscowości, kolejny walczy o życie w szpitalu. Msza święta w intencji zmarłego oraz osób poszkodowanych w nieszczęśliwym wypadku odbędzie się w parafii w Świniarsku, jutro (3 września) o godz. 6:30.

 

Relacja na żywo z masakry w Świniarsku
[Zdjęcia, nagrania] KLIK

 

Przypomnijmy, dzisiaj (2 września) w Świniarsku pod Nowym Sączem (gm. Chełmiec) doszło do tragicznego zderzenia czołowo-bocznego samochodu ciężarowego i busa relacji Nowy Sącz-Podegrodzie. W zderzeniu brały jeszcze udział samochód osobowy.

 

 

W wypadku łącznie uczestniczyły 32 osoby. Większość z nich to nastolatkowie, którzy wracali do domu z rozpoczęcia roku szkolnego. Do szpitala w bardzo ciężkim stanie przewieziono 7 osób, 1 niestety pomimo długiej reanimacji zmarła. To 85-letni mężczyzna. Mieszkaniec Świniarska. Kolejny starszy mężczyzna z tej miejscowości walczy o życie w tarnowskim szpitalu. – Ci panowie byli starsi, zawsze wcześniej stawiali się do wyjścia z autobusu. Byli na przedzie busa. To ich zgubiło. To dramat dla nas wszystkich. Młodzież siedziała, jest szyba. Ocalała… – mówi w rozmowie z miastoNS.pl mieszkaniec Świniarska

 

 

Według wstępnych ustaleń, samochód ciężarowy próbując uniknąć zderzenia z samochodem osobowym chcącym skręcić w lewo odbił wprost pod nadjeżdżający autobus. Doszło do zderzenia czołowo-bocznego. Pierwsza pomoc rannym osobom udzielana była w pobliskim Lewiatanie, na drodze oraz na trawie w przydrożnym rowie. Na miejsce wysłano jedenaście zastępów straży pożarnej, 10 karetek oraz trzy śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Ranni zostali przewiezieni do szpitali w Nowym Sączu, Gorlicach, Brzesku i Krakowie. Na miejscu cały czas pracują służby, które udzielają pomocy poszkodowanym.

 

 

– Poszkodowanych zostało 29 osób, osiem osób jest w stanie ciężkim, jedna osoba zmarła. Pozostałe zostały przetransportowane do małopolskich szpitali – poinformował wojewoda małopolski Piotr Ćwik. W szpitalu w Nowym Sączu znajduje się 14 osób, w Gorlicach – 4, w Brzesku – 3, w Krakowie – 2 i w Tarnowie – 1.

Okoliczności tego zdarzenia bada policja i prokuratura.

Infolinia dla rodzin rannych dzieci w Świniarsku. Decyzją starosty nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego, Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego uruchomiło całodobową infolinię dla rodzin osób poszkodowanych w wypadku. Dzwoniąc na numery telefonu 18 414 27 20 i 18 414 27 21 będzie się można dowiedzieć m.in. do którego szpitala trafili ranni. Dodatkowo działa też fax: 18 414 27 24.

Rafał Kmak
fot. Rafał Kmak, Barbara Połomska, czytelnicy

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź