miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Świniarsko: Zderzenie dwóch samochodów osobowych [Zdjęcia]

0 4 790

W miejscowości Świniarsko (gm. Chełmiec) doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Na drodze powiatowej trwa akcja ratownicza. Ze wstępnych ustaleń wynika, że w jednym z samochodów podróżowało dziecko, które zostało przewiezione do szpitala. Trwają działania pogotowia ratunkowego, policji oraz straży pożarnej. Ruch odbywa się wahadłowo.

 

Czytaj również: Sejm zdobyty przez PiS, walka o Senat trwa, a co się działo na Sądecczyźnie? [Podsumowanie wyborów parlamentarnych]

 

Wkrótce więcej informacji.

 

Przypomnijmy, w pierwszy dzień szkoły (2 września) około godziny 10:20 na tej samej drodze w autobus kursowy, jadący w kierunku Podrzecza, wjechała jadąca z naprzeciwka ciężarówka. W wypadku uczestniczyli w większości uczniowie sądeckich szkół w wieku 15-18 lat, którzy wracali z uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego. Łącznie obrażeń doznały 33 osoby, w tym 15 nastolatków. Poszkodowani trafili do pięciu małopolskich szpitali. W dniu wypadku w szpitalu zmarł 85-letni mężczyzna (mieszkaniec Świniarska), dzień później (3 września) zmarła druga osoba (mieszkaniec Gostwicy). Trzecia osoba – kolejny, starszy mieszkaniec Świniarska, który w sierpniu obchodził 50-lecie małżeństwa zmarł 12 października.

Rafał Kmak
fot. miastoNS.pl

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź