miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Szerszenie użądliły 8 osób, w tym 4-letnie dziecko [Zdjęcia]

0 1 439

Wczoraj, 11 września o godzinie 10.00 zastępy Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu, OSP Rożnów, OSP Gródek nad Dunajcem oraz OSP Przydonica zadysponowane zostały do działań w Tropiu (gm. Gródek nad Dunajcem). Pierwszy na miejsce zdarzenia dotarł zastęp OSP Rożnów, który w wyniku przeprowadzonego rozpoznania ustalił, że na stacjach drogi krzyżowej znajdującej się w lesie doszło do użądlenie przez szerszenie 8 osób, w tym 4-letniego dziecka będących na pielgrzymce.

Czytaj również: Policyjnym dronem strzegli przejść dla pieszych. Posypały się mandaty

– Na miejscu zdarzenia obecna była karetka Pogotowia ratunkowego, której załoga udziela pomocy dwóm osobom tj. 62 letniej kobiecie oraz 70 letniemu mężczyźnie uskarżającym się na dolegliwości. Reszta osób nie uskarżała się na żadne dolegliwości. Udzielono pomocy w transporcie do karetki dwóch najbardziej poszkodowanych osób. Dwie najbardziej poszkodowane osoby oraz 4 letnie dziecko zostały zabrana na dodatkowe badania do szpitala, reszta poszkodowanych osób pozostała na miejscu zderzania – poinformowała PSP Nowy Sącz.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Usunięto stwarzające zagrożenie gniazdo szerszeni. Rozebrano oraz przekazano księdzu proboszczowi drewniane elementy stacji drogi krzyżowej w której znajdowało się gniazdo szerszeni. W trakcie prowadzenia działań na miejsce dotarły dwie dodatkowe karetki zadysponowane przez ratowników medycznych. Działania strażaków trwały ponad półtorej godziny.

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź