miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Sześciu Ukraińców zatrzymanych. Pracowali w Polsce nielegalnie

0 782

W minionych dniach Straż Graniczna z oddziału w Gorlicach zatrzymała w sumie sześciu obywateli Ukrainy. Mężczyźni pracowali bez wymaganych zezwoleń i czterech z nich zostało objętych zakazem wjazdu do strefy Schengen, a w stosunku do pozostałych dwóch trwają czynności.

 

Czytaj również: Zarekwirowali 120 kg tytoniu i zakończyli nielegalny proceder

 

W sumie funkcjonariuszom z Grupy Zamiejscowej w Gorlicach funkcjonującej od 1 lipca 2017 roku, jako zewnętrzne miejsce Placówki Straży Granicznej w Tarnowie udało się zatrzymać sześciu Ukraińców, którzy bez odpowiednich zezwoleń wykonywali prace na terenie Polski.

W miniony czwartek (15 lutego) dzięki rozpoznaniu przeprowadzonemu przez funkcjonariuszy Straży Granicznej w Gorlicach, zatrzymanych zostało czterech obywateli Ukrainy, którzy wykonywali pracę w jednym z gospodarstw rolnych na terenie gminy Grybów. Cała czwórka cudzoziemców nie posiadała wymaganych przepisami zezwoleń na pracę, co skutkowało wydaniem wobec nich decyzji zobowiązujących do opuszczenia terenu Polski. Dodatkowo cudzoziemcy zostali objęci rocznym zakazem ponownego wjazdu na terytorium całej strefy Schengen – informuje Karpacki Oddział Straży Granicznej.

Natomiast w ostatni wtorek (20 lutego) zatrzymani zostali kolejni obywatele Ukrainy. – Dwóch mężczyzn w wieku 53 i 30 lat wykonywało pracę w charakterze pracowników budowlanych. Gorlicki pracodawca nie zatroszczył się o uregulowanie sytuacji prawnej obcokrajowców. Ukraińcy nie posiadali odpowiednich zezwoleń na wykonywanie pracy w Polsce. Czynności wobec zatrzymanych mężczyzn nadal trwają – dodaje KOSG.

Opr. MK
Źródło: KOSG
Fot.: Straż Graniczna (zdjęcie ilustracyjne)

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź