miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Szok! Maltretował i bił kobietę przy dziecku. Dorwała go policja [Tylko dla dorosłych]

1 7 643

Z naszą redakcją skontaktował się czytelnik, który nadesłał nagranie maltretowanej kobiety. Film przedstawia matkę, która jest bita w towarzystwie swojego autystycznego dziecka. Brutalem okazuje się jej mąż. Proceder związany z przemocą w tej rodzinie trwał od dłuższego czasu. Kobieta jednak wstydziła się sytuacji, w której się znajdowała i milczała. Nagrywała jednak zdarzenia. Właśnie jeden z tych filmów trafił do naszej redakcji. Mężczyźnie może grozić nawet 5 lat więzienia.

Czytaj również: Przez lata bił i terroryzował najbliższych! Oprawca odsiedzi 5 lat?

Wczoraj (28 lutego) doszło do interwencji w domu przy ul. Jana Pawła II w Nowym Sączu. Policja wtargnęła i bez większych przeszkód obezwładniła mężczyznę. Został zatrzymany na 48 godzin – informuje naszą redakcję osoba pragnąca pozostać anonimową. – To straszne, drogie kobiety opanujcie się i informujcie o takich zdarzeniach. W ostatnich tygodniach takich interwencji jest naprawdę sporo! – dodaje nasz czytelnik.

Biuro rzecznika KWP w Krakowie nie udziela informacji na ten temat. – Aktualnie prowadzimy dyżur, w sprawach związanych z wczorajszą interwencję proszę o kontakt w godzinach funkcjonowania biura rzecznika w Nowym Sączu – mówi nam podkom. Barbara Szczerba. Odpowiednie pytania trafiły na skrzynkę rzeczniczki. Po otrzymaniu odpowiedzi powrócimy do sprawy z Nowego Sącza.

Nadesłanie do nas nagranie przedstawia kobietę, która do pokoju ucieka z dzieckiem. Według relacji czytelnika, dziecko jest chore na autyzm. Kobieta nerwowo zamyka drzwi. Nie powstrzymuje to jednak agresora, który bije ją i popycha w małym pokoju. Jak się okazuje to jego żona. Mam chłopca upada na łóżko, mały ucieka na korytarz… 

Na prośbę odoby pokrzywdzonej materiał filmowy i zdjęciowy został usunięty.

NIE WAHAJ SIĘ PRZERWAĆ PRZEMOCY!

Warto pamiętać, że brak reakcji na przemoc w rodzinie, to ciche przyzwolenie. Nie zostawiajmy pokrzywdzonych samych z tym problemem. Każdy, kto był świadkiem takiego zachowania, powinien działać, bo przemoc domowa to zjawisko, które się nasila, a szybka reakcja może wiele zmienić – uświadomić ofiarę, ograniczyć poczucie bezkarności agresora i dalszy rozwój konfliktu. Jest wiele instytucji, w tym Policja, które w takich sytuacjach zawsze służą pomocą. Z funkcjonariuszami można skontaktować się na różne sposoby – dzwoniąc na numer alarmowy 112 w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia, korzystając z aplikacji mobilnej „Alarm 112”, aplikacji „Moja Komenda” lub platformy „Policja e-usługi”. Osoby chcące uzyskać fachową poradę mogą skorzystać z Policyjnego Telefonu Zaufania dla Osób Dotkniętych Przemocą w Rodzinie (tel. 800 120 226, czynny w dni robocze w godzinach 09:30-15:30) obsługiwanego przez policjantów z Biura Prewencji KGP lub zadzwonić na całodobowy numer Ogólnopolskiego Telefonu dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” (tel. 800 120 002).

Jeśli doznajesz przemocy w rodzinie, nie obawiaj się skorzystać z wymienionych wyżej form pomocy. Skontaktuj się z najbliższą jednostką Policji, dzielnicowym lub powiadom odpowiednie służby!

Jeśli jesteś świadkiem przemocy w rodzinie, nie pozostawaj obojętny! Powiadom odpowiednie służby!

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. Ksiądz Wikary z Wikara pisze

    Jak katolicy to ich pogodzić na mszy i przyjąć komunie świętą.

Zostaw odpowiedź