miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Tęgoborze: Motocykl zderzył się z ciężarówką! Mężczyzna w stanie krytycznym [ZDJĘCIA]

3 3 151

W poniedziałek (17 września) ok. godz. 13:57 na ul. Sądeckiej w miejscowości Tęgoborze, w gminie Łososina Dolna doszło do zderzenia ciągnika siodłowego marki DAF z naczepą oraz motocykla marki Suzuki. Motocyklista w stanie krytycznym przebywa w szpitalu.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Samochód osobowy wjechał w barierę mostu na Lwowskiej! Ranny pasażer, kierowca uciekł [ZDJĘCIA]

 

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że zderzyły się ciągnik siodłowy marki DAF z naczepą oraz motocykl marki Suzuki. Kierujący motocyklem znajdował się na chodniku przyległym do drogi gminnej a samochód ciężarowy znajdował się na poboczu drogi gminnej około 40 m od motocyklisty. Motocykl znajdował się na drodze gminnej. Nastąpił z niego wyciek płynów eksploatacyjnych. Motocyklista był nieprzytomny w pozycji leżącej z zachowanymi funkcjami życiowymi pod opieką osób postronnych oraz opatrywany przez ratownika OSP. Ruch na drodze krajowej odbywał się bez większych utrudnień na jednym pasie znajdowały się rozsypane części karoserii. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ułożeniu osoby poszkodowanej na noszach typu deska oraz udzieleniu jej kwalifikowanej pierwszej pomocy. Przy udzielaniu pomocy wykorzystano defibrylator, który po analizie nie zalecał defibrylacji. Podczas prowadzonych działań kierujący samochodem ciężarowym uskarżał się na złe samopoczucie. Udzielono mu wsparcia psychicznego. Dalsze działania prowadzono poprzez postawienie motocykla na koła, rozłączeniu w nim instalacji elektrycznej oraz posypaniu sorbentem rozlanych płynów eksploatacyjnych. Po przybyciu na miejsce karetki Pogotowia Ratunkowego przekazano poszkodowanego, która przetransportowała motocyklistę do szpitala. Po zakończonych czynnościach dochodzeniowych prowadzonych przez Policję usunięto pozostałości po wypadku na pobocze. Motocykl został zepchnięty na pobliską stację benzynową przez przybyłą rodzinę motocyklisty, a samochód ciężarowy pozostał na poboczu nie zagrażając innym uczestnikom drogi – poinformował Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Czynności na miejscu zdarzenia prowadziły zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu oraz OSP Tęgoborze. Działania strażaków trwały trzy i pół godziny.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: KM PSP NS, OSP Tęgoborze

Komentarze Facebook
Zobacz również
3 Komentarze
  1. XXYXX pisze

    Za wolno jechał !!!

  2. arr pisze

    Ale kto za wolno jechał? Proszę odpowiedzieć pełnym zdaniem.

  3. Miastons pisze

    Chyba nie te auto co stoją na fuxie

Zostaw odpowiedź