miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Tęgoborze: O krok od kolejnej tragedii na DK75! [ZDJĘCIA]

1 1 826

Dzisiaj (4 lutego) około godziny 2.42 w Tęgoborzu zderzyły się trzy samochody osobowe. Jeden z kierujących nie mógł sam wydostać się z pojazdu – uwolnili go dopiero strażacy. W wyniku odniesionych obrażeń, dwie osoby trafiły do szpitala.

Czytaj również: Nowy Sącz: Jedna osoba poszkodowana w zderzeniu samochodów na Grunwaldzkiej [ZDJĘCIA]

Po przybyciu na miejsce zdarzenia, stwierdzono, że na drodze krajowej nr 75 doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych tj. Toyoty Avensis, Citroena C5 i Seata Leona. Samochodami podróżowały łącznie cztery osoby. Dwa samochody zderzyły się czołowo i znajdowały się na jezdni, a trzeci znajdował się poza drogą na terenie pobliskiego parkingu. Ruch na drodze krajowej nr 75 był całkowicie zablokowany – informuje Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej z Nowego Sącza.

Jadący Citroenem mężczyźni oraz kierujący Seatem opuścili swoje pojazdy przed przybyciem pierwszego zastępu straży nie odnosząc widocznych obrażeń i nie uskarżając się na żadne dolegliwości. Kierujący Toyotą pozostawał w pojeździe i ze względu na zniszczenie samochodu nie był w stanie opuścić go o własnych siłach. Z Citroena nastąpił niewielki wyciek płynów eksploatacyjnych. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca, oświetleniu miejsca prowadzonych działań oraz wykonaniu dostępu do kierującego Toyotą przy użyciu sprzętu hydraulicznego poprzez usunięcie przednich lewych drzwi. Strażacy udzielili pomocy załodze karetki Pogotowia ratunkowego w transporcie poszkodowanego do karetki. Dokonano sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. Rozłączono instalacje elektryczne w uszkodzonych pojazdach. Przemieszczono uszkodzoną Toyotę i Citroena z jezdni na pobliski parking. Z jezdni usunięto elementy powypadkowe – dodaje Marszałek.

Po wykonaniu wstępnych badań kierujący Toyotą oraz Citroenem zostali przewiezieni do szpitala.

Marek Jaśkiewicz
fot. PSP Nowy Sącz

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. Józef Wilk pisze

    Ta DK75 to jakaś piekielna droga…

Zostaw odpowiedź