miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Tir zablokował ulicę Kolejową i Zieloną! Utrudnienia trwały ponad godzinę [Zdjęcia]

0 2 049

Po raz kolejny przez nieuwagę kierowcy ulica Zielona i Kolejowa zostały zablokowane. Kierowca samochodu ciężarowego z naczepą na rejestracji z Podkarpacia najprawdopodobniej nie zauważył znaków informujących o tym, że pod wiaduktem mogą przejechać pojazdy nie wyższe niż 3,25 m. Droga była zablokowana na ponad godzinę. Tworzyły się duże korki.

 

Czytaj również: Policjanci sprawdzą autokar przed wyjazdem dzieci na ferie

 

28 stycznia około godziny 13.22 zastępy z JRG nr 2 w Nowym Sączu zadysponowane zostały do działań w Nowym Sączu na ulicę Kolejową. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że samochód ciężarowy zaczepił górną częścią tylnej zabudowy o wiadukt kolejowy. W wyniku zdarzenia uległa uszkodzeniu zabudowa samochodu ciężarowego – informuje PSP Nowy Sącz.

 

 

Konstrukcja wraz z plandeką samochodu opierała się o wiadukt, a samochód ciężarowy znajdował się za wiaduktem. Kierowca opuścił pojazd o własnych siłach nie uskarżając się na żadne dolegliwości. Jeden pas ruchu był zablokowany. Ruch kierowany był przez Policje.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz usunięciu elementów pojazdów z jezdni. Do tego celu wykorzystano narzędzia hydrauliczne. Elementy samochodu złożono w bezpiecznym miejscu na poboczu. Przy użyciu wyciągarki przemieszczono element plandeki na pobocze w celu udrożnienia ruchu drogowego. Po ponad godzinie działania strażaków zostały zakończone. Na miejscu zdarzenia pozostała Policja, do czasu przybycia właściciela w celu odbioru pozostałości elementów samochodu.

Opr. Rafał Kmak
fot. PSP Nowy Sącz, Marcin Ćwiklik

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź