miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

To niemożliwe! Po raz drugi płonął dom 83-letniej samotnej staruszki

0 3 146

Do bardzo dziwnej sytuacji doszło dzisiaj (11 grudnia) w Nowym Sączu. Około godz. 8:00 druhowie Państwowej Straży Pożarnej zostali zadysponowani do gaszenia pożaru budynku jednorodzinnego przy ul. Węgierskiej. Nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że wczoraj wieczorem gaszono ogień dokładnie w tym samym miejscu. Dach nad głową straciła 83-letnia kobieta. Przyczyny oraz okoliczności zdarzenia bada sądecka policja.

Czytaj również:  Zderzenie czołowo-boczne w Librantowej. Jedna osoba w szpitalu

Przypomnijmy, służby zostały zadysponowane wczoraj o godz. 17:22. Pożarem został objęty budynek jednorodzinny. W zabudowaniu przebywała jedna osoba, która o własnych siłach opuściła miejsce zdarzenia. W działaniach zaangażowano PSP JRG 1 i 2 oraz OSP Biegonice. Pisaliśmy o tym wczoraj (KLIK). 

– Wspólnie z Członkami Zarządu Osiedla Dąbrówka pracujemy nad wsparciem dla naszej sąsiadki. Jesteśmy mocno poruszeni tym co się stało, ale nie zostawimy Pani Elżbiety samej! – deklaruje przejęty Michał Kądziołka, miejski rajca oraz przewodniczący ZO Dąbrówka.

Dzisiaj doszło w tym samym miejscu do ponownej interwencji Państwowej Straży Pożarnej.

– W niedzielę gasiliśmy pożar przez 3 godziny. W poniedziałek dostaliśmy ponowne zgłoszenie, że coś się pali – mówi komendant PSP Nowy Sącz st. bryg. Paweł Motyka na antenie radia RDN. – Pożar to przestępstwo umyślne ścigane z urzędu. Nigdy nic nie wiadomo, czy to może jakieś niedogaszenie wczorajsze, czy może jakieś inne przyczyny, ale to już nie my wyjaśnimy. Może są to jakieś inne przyczyny, ale to się dopiero okaże.

Fot.: OSP Nowy Sącz – Biegonice

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź