miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Tragedia w Łęce: Prokurator postawił zarzut spowodowania katastrofy w ruchu kierowcy cysterny!

0 3 581

W Prokuraturze Rejowej w Nowym Sączu trwa przesłuchanie kierowcy cysterny z mlekiem, który spowodował wypadek w dniu 8 sierpnia w miejscowości Łęka, w gminie Korzenna. Postawiony został mu już zarzut nieumyślnego spowodowania katastrofy.

 

Czytaj również: Ogromna tragedia na Sądecczyźnie! Nie żyje młode małżeństwo i ich 6-letni syn! 19-latek walczy o życie [ZDJĘCIA, WIDEO]

 

– Sprawca wypadku w miejscowości Łęka usłyszał już zarzuty z art. 173 KK pkt. 1, 2 oraz 4. Obecnie trwa przesłuchanie w Prokuraturze Rejonowej – poinformował Leszek Karp, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu w rozmowie dla portalu miastoNS.pl.

Art. 173. Spowodowanie katastrofy w ruchu

Dz.U.2017.0.2204 t.j. – Ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r. – Kodeks Karny

§ 1. Kto sprowadza katastrofę w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym zagrażającą życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

§ 2. Jeżeli sprawca działa nieumyślnie, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

§ 4. Jeżeli następstwem czynu określonego w § 2 jest śmierć człowieka lub ciężki uszczerbek na zdrowiu wielu osób, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

W tragicznym zdarzeniu w Łęce, w gminie Korzenna zginęły trzy osoby, a dwie zostały ranne. Jeden z uczestników katastrofy przebywa w szpitalu w stanie ciężkim.

Nie została na razie ustalona bezpośrednia przyczyna karambolu, nie wiadomo również czy kierowca cysterny używał w czasie jazdy telefonu komórkowego ani czy zasłabł. Przesłuchanie ma na celu rozwikłanie tej zagadki. Do sprawy powrócimy…

Relacje świadków zdarzenia znajdują się w artykule pt.: „Kobieta z terenówki krzyczała, że on na nich jedzie” – relacja świadków tragedii w Łęce [ZDJĘCIA]

Agnieszka Michalik
Fot.: KM PSP NS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź