miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Tragedia w Paszynie: Nie żyje mężczyzna potrącony przez samochód!

0 2 194

W poniedziałek (7 stycznia) ok. godz. 18:15 w Paszynie w gminie Chełmiec doszło do wypadku drogowego, w którym zginął 53-letni pieszy. Kierowca samochodu osobowego, który potrącił pieszego był trzeźwy. Trwa dalsze postępowanie, które wyjaśni szczegółowe okoliczności i przyczyny tragicznego zdarzenia.

 

Czytaj również: 25-letni kurier z Sądecczyzny przywłaszczył sobie niemal 9 tysięcy złotych!

 

– Z informacji funkcjonariuszy pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że kierowca Volkswagena na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego zjechał na prawe pobocze, po czym uderzył w metalową barierę, a następnie w pieszego, który szedł prawidłową stroną w kierunku Mogilna. 21-letni kierowca był trzeźwy. Policjanci zatrzymali mu uprawnienia do kierowania pojazdem i dowód rejestracyjny, a samochód został zabezpieczony do dalszych badań – poinformowała asp. dr Iwona Grzebyk-Dulak, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

 

Więcej informacji oraz zdjęcia z miejsca wypadku znajdują się w artykule: Paszyn: Siła uderzenia była ogromna! Ciało odnaleziono w pobliskim potoku [RELACJA STRAŻAKÓW]

 

Na miejscu w obecności prokuratora pracowali policjanci z grupy wypadkowej sądeckiej Policji, którzy przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia, pojazdu i ciała pieszego. Przygotowano też szkic sytuacyjny i dokumentację fotograficzną. Funkcjonariusze prowadzą w tej sprawie postępowanie, które dokładnie wyjaśni okoliczności oraz przyczyny tego tragicznego zdarzenia.

Agnieszka Michalik
Fot.: PSP Zakopane (zdjęcie ilustracyjne)

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź