miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Tragedia w Starym Sączu! 21-latek nie żyje, a jego kolega walczy o życie [ZDJĘCIA]

0 5 029

W niedzielę (1 lipca) ok. godz. 0:34 na obwodnicy w Starym Sączu doszło do zderzenia samochodu osobowego ze skuterem. W wyniku zaistniałego zdarzenia kierowca i pasażer jednośladu zostali poszkodowani i przetransportowani przez załogi karetek Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Nowym Sączu. Z nieoficjalnych informacji wynika, że 21-letni mężczyzna zmarł na stole operacyjnym, natomiast drugi walczy o życie. 19-letni kierowca samochodu nie doznał żadnych obrażeń.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Na Al. Wolności policjant na motocyklu zderzył się z samochodem [ZDJĘCIA]

 

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że w wyniku zderzenia samochodu osobowego ze skuterem, ranne zostały dwie osoby tj. kierujący i pasażer jednośladu. Obydwaj mężczyźni byli nieprzytomni i znajdowali się na środku jezdni. Kierujący samochodem osobowym nie odniósł żadnych obrażeń. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. Teren działań został oświetlony. Odpięto akumulator w samochodzie. Dokonano sorpcji rozlanych płynów oraz usunięto pozostałości powypadkowe z jezdni. Po przekazaniu poszkodowanych załogom karetek Pogotowia Ratunkowego w dalszym ciągu zabezpieczano i oświetlano teren działań na potrzeby realizacji czynności policyjnych, a po ich zakończeniu usunięto pojazdy z drogi na lawetę – poinformował Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Jak powiadomił portal Starosądeckie.info, 21-letni mężczyzna zmarł w szpitalu w Nowym Sączu, a jego 22-letni znajomy w ciężkim stanie przebywa na Oddziale Intensywnej Terapii. Policja ustaliła, że 19-letni kierowca samochodu marki Volkswagen był trzeźwy.

Do działań w Starym Sączu zadysponowane zostały zastępy z: JRG nr 2 w Nowym Sączu, OSP Stary Sącz oraz OSP Barcice. Strażacy pracowali na miejscu zdarzenia cztery godziny.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: KM PSP NS, OSP Stary Sącz

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź